Trojnásobný hokejový mistr světa Tomáš Vlasák ukončil kariéru

Hokejista Tomáš Vlasák ukončil ve 40 letech profesionální kariéru. Trojnásobný mistr světa to oznámil po závěrečném kole baráže, ve kterém s týmem Slavie zvítězil nad Českými Budějovicem 4:3.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Vlasák si už se spoluhráči ze Slavie plácat po gólu nebude | Zdroj: ČTK

„Byl to můj poslední zápas, další už nepřidám. Samozřejmě je to pro mě emotivní, prolítla mi hlavou celá kariéra,“ řekl novinářům se slzami v očích Vlasák.

„Od pěti let jsem na ledě, a když to člověk má rád, tak ho to asi zasáhne. Mě to zasáhlo. Miloval jsem a miluju tuhle hru. Teď je to emotivní, ale časem, až se pustím do nějaké práce, to bude zase lepší,“ dodal Vlasák.

Moc ho mrzí, že se loučí sestupem, protože Slavia nezvládla baráž a po 21 letech opouští nejvyšší soutěž.

„Nechtěl jsem končit takhle, bohužel se stalo. Je to sport. Hrozně mě to mrzí a bude mě to mrzet asi napořád, ale já prostě cítím, že už se můj čas nachýlil. Odpočinu si pár dnů a uvidíme, co bude dál,“ doplnil Vlasák.

I když končí sestupem, prožil jinak výbornou kariéru. Do nejvyšší soutěže poprvé nakoukl v sezoně 1993/94. Českou extraligu hrál v Litvínově, ve Slavii a v Plzni, s níž v roce 2013 získal vytoužený domácí titul.

Majitel hokejové Slavie Vladimír Pitter vyvrátil spekulace o zaniknutí klubu po pádu do první ligy.

„Kdybych ho nezískal, bylo by to pro mě těžší. Někdo jich má víc, ale já jsem strašně rád i za ten jeden. I když byl jen jeden, ten pocit za to stál strašně moc,“ uvedl Vlasák.

Působil také ve Finsku, Švýcarsku, Rusku, kde slavil titul s Omskem, Švédsku a krátce také v NHL. V letech 1999, 2000 a 2001 vybojoval s reprezentací zlato na mistrovství světa.

„Vždycky jsem se snažil dělat maximum. Kariéra nebyla špatná, jsem za to vděčný, že jsem měl zdraví. Chtěl bych poděkovat i rodičům, ti mě jako mladého strašně podporovali. Dál rodině, dětem. Ale prostě už to končí,“ řekl dojatý Vlasák.

O konci kariéry byl rozhodnutý bez ohledu na to, zda Slavia v baráži uspěje, či ne. „Já už byl tak nějak vnitřně rozhodnutý kolem ledna. Vždycky si to jakoby dobře rozmyslím, nemám rád takové to, že končím a pak si to zase rozmyslím. Tohle je definitivní konec," prohlásil Vlasák.

U hokeje chce dál zůstat, působit by mohl jako funkcionář v Plzni nebo ve Slavii. „Dělám hokej celý život, myslím, že tomu aspoň trošku rozumím. Ještě než jsem vůbec šel do Slavie, měli jsme s dědkem (majitelem Plzně Martinem Strakou) nějakou domluvu a takový trošku příslib. Já se s ním sejdu a uvidíme,“ dodal Vlasák.

ČTK, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme