Trpěliví fanoušci hokejových klubů

Kdyby se v nejvyšší domácí soutěži hokejistů udělovaly fanouškům medaile za statečnost, pak by asi na prvním místě byli příznivci beznadějně posledního týmu extraligové tabulky - Komety Brno. Dodá jim špetku radosti ze života dnešní 17. kolo?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Kladno | Foto: HC Rabat Kladno

¨Slyšet fanoušky Komety při každém utkání na soupeřově ledě není nikterak těžké. Ani se nechce věřit, že jejich tým uzavírá tabulku se ztrátou 12 bodů na předposlední Litvínov.

Léčebná kůra v podobě výměny trenérů a hledání posil zatím nepřináší kýžený efekt a řada přespolních pozorovatelů jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, jak se i zkušení hráči v brněnském dresu čím dál tím víc trápí.

Dnešní domácí duel s Kladnem je tedy pro hokejisty Komety víc než akutní výzvou k tomu, aby oživili svoji naději na přiblížení se extraligovému pelotonu. Ale i kladenský tým, na soupeřově ledě až dosud pramálo úspěšný, má postaráno o náležitou motivaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pozvánka na 17. kolo extraligy

Když už jsme doma vyhráli, tak  musíme vyhrát ještě venku a nesmíme dostat Kometu na koně, " prohlašuje kladenský obránce František Kaberle.

Nad otázkou, zda před takovýmto zápasem zkoumá na internetu, co by jemu a celému týmu poradili fanoušci, se ovšem pousměje.

,, Když potkám fanoušky cestou ze zimáku, tak si s nimi rád povídám, ale jinak na internetu nevyhledávám žádné chaty a články a moc o nás nečtu, " říká Kaberle.

A tak se zdá, že při hledání taktiky pro utkání v Brně budou mít v hostujcím týmu hlavní slovo trenéři Müller a Kasík. A stejně jako oni se chystá na nelehký duel ve Zlíně také trenér Litvínova Jiří Kučera. Po pátečním gólovém půstu na vlastním ledě si nemůže kazit náladu úvahami o tom, že Zlín je papírovým favoritem.

,, Nemůžeme koukat, jak hrál Zlín. Prohráli jsme a máme co napravovat, musíme nabrat body, které jsme ztratili, " uvedl litvínovský trenér Kučera.

Na zápasy 17. kola O2 extraligy vás pozveme v pořadu S mikrofonem za sportem po půl sedmé.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme