Tučňáci Žraloky nedorazili. Finálová série pokračuje, San Jose v Pittsburghu vyhrálo 4:2

Hokejisté San Jose při své historicky první účasti ve finále play-off NHL přežili první mečbol Pittsburghu. V noci na pátek uspěli v pátém utkání série na jeho ledě. Tučňáky zdolali 4:2, a snížili tak na 2:3 na zápasy.

San Jose k výhře výrazně pomohl brankář Martin Jones

San Jose k výhře výrazně pomohl brankář Martin Jones | Zdroj: Reuters

Český útočník Tomáš Hertl Sharks sice znovu chyběl, u potřebného vítězství na ledě Penguins byl ovšem jeho krajan, obránce Roman Polák.

San Jose zmrazilo Tučňáky hned zkraje duelu. Během úvodních tří minut se trefili Brent Burns, který se v letošním ročníku play-off prosadil už posedmé, a nikým nehlídaný Logan Couture, jenž tečoval nahození Justina Brauna.

Jenže Pittsburgh se do zápasu krátce nato vrátil. Díky Zubrusově vyhození puku do hlediště šel do početní výhody, kterou využil Jevgenij Malkin. Jeho přihrávku před bránu si do vlastní sítě v 5. minutě srazil bruslí Braun.

O dvaadvacet vteřin později už bylo vyrovnáno na 2:2, když za záda Martina Jonese propadla zakrytá rána Nicka Bonina.

Ještě před první sirénou šlo San Jose opět do vedení. Melker Karlsson vypálil zblízka a Matt Murray v brance Pittsburghu nedokázal lapačkou včas zareagovat.

Ve druhé i třetí třetině měli domácí převahu, ale srovnat se jim nepodařilo. Minutu a dvacet vteřin před koncem zápasu se naopak prosadil nejlepší střelec play-off Joe Pavelski, jenž vystřelil Žralokům vítězství 4:2.

Finálová série bude za stavu 3:2 pro Pittsburgh na zápasy pokračovat v noci z neděle na pondělí ve 2 hodiny ráno středoevropského letního času na ledě San Jose.

Finále play off NHL - 5. zápas:

Pittsburgh Penguins - San Jose 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Malkin (Kessel, Letang), 6. Hagelin (Bonino) - 2. Burns (M. Karlsson, Couture), 3. Couture (Braun), 15. M. Karlsson (Couture, Dillon), 59. Pavelski (J. Thornton). Rozhodčí: O'Halloran, O'Rourke - Amell, J. Murray. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 46:22. Diváci: 18 680. Stav série: 3:2. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. M. Jones (oba San Jose), 3. Malkin (Pittsburgh).

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít