Turnaj Karjala: Čeští hokejisté gólem Nedvěda porazili Finy 1:0

Český hokejový tým porazil na turnaji Karjala v Turku domácí Finsko 1:0. Jediný gól zápasu dal v 18. minutě prvního dějství útočník Petr Nedvěd. V sestavě českého týmu chyběly dvě kladenské hvězdy – útočník Tomáš Plekanec a obránce Marek Židlický, kteří odehráli pouze první zápas turnaje. V brance nastoupil Ondřej Pavelec. Zítra si Češi zahrají o první místo na turnaji proti Rusku.

Český útočník Petr Nedvěd před brankou finského gólmana Ruska.

Český útočník Petr Nedvěd před brankou finského gólmana Ruska. | Zdroj: ČTK

Češi vyhráli i první zápas turnaje, který odehráli na domácím ledě v Liberci. Švédy tam zdolali 3:1. Mají tak tak šanci na celkové vítězství v turnaji.

Česká reprezentace Karjala Cup nikdy nevyhrála. O přepsání této statistiky bude tým trenéra Aloise Hadamczika usilovat v sobotu, kdy vyzve Rusko.

Právě Rusové v druhém dnešním utkání porazili švédský výběr poměrem 3:2. Ve svém prvním utkání Rusové podlehli Finům na nájezdy 1:2.

Jediný gól vstřelil v osmnácté minutě Petr Nedvěd. Po utkání chválil především výkon brankáře Pavelce.

„Já si myslím, že jsme odehráli dobrej zápas. Samozřejmě, že v bráně odchytal zase vynikající zápas a je pravda, že Fini bruslili, měli lepší pohyb a tlačili nás docela dost. Ale já si myslím, že jsme je docela dobře eliminovali,“ řekl Petr Nedvěd.

„Samozřejmě to pro nás nebyl lehkej zápas, ale klobouk dolů, jak kluci odbránili ten zápas, a dá se říct ty dvě třetiny s výjimkami tam moc šancí neměli. A tma jsem to hráli výborně,“ řekl gólman Ondřej Pavelec.

Finsko - Česko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)