Tým mě příjemně překvapil, přiznal po Českých hrách Hadamczik

Česká hokejová reprezentace už ví, v jakém složení odletí obhajovat bronzové medaile na světový šampionát do Švédska. Po posledním utkání před mistrovstvím světa s Ruskem, které Hadamczikův výběr prohrál v Brně 1:2, dostalo od trenéra nominační potvrzení pětadvacet hráčů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání Českých hokejových her, čtvrtého dílu Euro Hockey Tour, ČR - Rusko 28. dubna v Brně. Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik (vpravo) na střídačce | Zdroj: ČTK

„Brankáři, kteří nás budou reprezentovat, jsou Pavelec, Salák a Kovář. Z obránců to budou Michálek, Šmíd, Nakládal, Hejda, Čáslava, Kutlák, Trončinský a Krejčík,“ vyjmenoval Hadamczik a doplnil jména útočníků.

„Vrbata, Hanzal, Fleischmann, Voráček, Hudler, Tlustý, Hertl, Kováš, Tenkrát, Irgl, Novotný, Hubáček, Vrána a Koukal,“ oznámil na tiskové konferenci reprezentační kouč.

Brněnský turnaj mu odpověděl na poslední otazníky směrem k vrcholu sezony.

„Bylo takových pět nebo šest hráčů, o kterých jsme byli přesvědčeni před turnajem, že pojedou, zbytek se jich rekrutoval tady v Brně. Byly to těžké zápasy a musím říct, že mě tým příjemně překvapil, v žádném utkání jsme nebyli pod extrémním tlakem, že by soupeři byli lepší,“ ocenil Alois Hadamczik.

Přehrát

00:00 / 00:00

Většina týmu pro MS se podle Aloise Hadamczika skládala až na Českých hrách v Brně, tým ho příjemně překvapil

Na začátku závěrečné části přípravy přitom trenér vyslovil myšlenku zabudovat do týmu podstatně méně hráčů ze zámoří. Nakonec své původní rozhodnutí změnil.

„Rozhodlo to, že jsou tam většinou útočníci, kteří dávají hodně gólů. O obráncích jsme věděli od začátku, že je potřebujeme, protože máme zraněné. Myslím, že pokud víme, že můžeme využít hráče, kteří chtějí reprezentovat a jsou zdravotně v pořádku a dávají góly, bylo by od nás nezodpovědné to neudělat.“

Ovšem i v otázce hráčů z NHL se vyskytly nejasnosti. Stoprocentně v jednom případě.

„Pochybovali jsme trochu ohledně Jirky Hudlera, ale věřím, že má jednu z velkých šancí napravit si reputaci. Dostane příležitost a věřím, že se bude prezentovat tak, jak se prezentoval třeba v Detritu,“ přeje si Alois Hadamczik.

V konečné nominaci je deset hokejistů působících za oceánem, čtveřice hráčů z extraligy a zbytek tvoří reprezentanti evropských soutěží. Bližší pohled do statistik ještě prozradí, že na mistrovství světa se představí šest nováčků a sedm pamětníků loňského bronzu.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme