U Jágra bude rozhodovat zájem, cena a úloha v týmu, říká kouč Jelínek

Hokejový útočník Jaromír Jágr nedostal od vedení Bostonu Bruins důvěru a musí si hledat nové angažmá. Podle všech dostupných informací chce jednačtyřicetiletý útočník zůstat v NHL, ale nabízejí se i jiné varianty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Na pracovní úřad Jaromír určitě nepůjde,“ říká s nadsázkou Marian Jelínek | Zdroj: Reuters

„Klub se prostě rozhodl jít jinou cestou, možná že se už tento tým vyčerpal a chce se svým způsobem obnovit – a na tento zásah doplatil i Jaromír. Druhá věc je, že asi splnil to, co od něj klub chtěl, a v jeho věku už se prostě nabízí, že půjde někam jinam,“ přemítá někdejší Jágrův osobní trenér Marian Jelínek.

V pátek 5. července se v NHL otevírá trh s volnými hráči a v médiích se už objevily informace o tom, že Jaromíra Jágra chtějí jeho bývalí zaměstnavatelé New York Rangers nebo Philadelphia. Otázka ale je, jestli Jágr stále ještě má na to, aby konkuroval mladším hráčům v nejkvalitnější lize světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview byl bývalý osobní kouč Jaromíra Jágra Marian Jelínek

„Záleží na tom, co od toho očekávají fanoušci a co od toho očekává sám Jaromír. Je to také o pohnutce, co Jaromíra láká, ale on sám naznačil, že chce v NHL zůstat. Jde také o cenu, která je v tomto případě také velmi důležitá, protože smlouvy už nebudou také v takovém kalibru, jako byly v dobách jeho největší slávy,“ vypočítává Marian Jelínek.

To nejpodstatnější kritérium ale podle jeho mínění bude Jágrova případná úloha v tom kterém týmu.

„Ta se u něj postupně mění, už není v prvních dvou lajnách, ale jeho přínos v kabině je nezastupitelný. Mění se v moudrého hráče, který dokáže tým motivovat a dělat dobrou atmosféru, je znám svými vtípky. V tom je teď jeho hodnota daleko vyšší než v tom, aby podával maximální výkony na ledě.“

Jaromír Jágr končí v Bostonu. Bude zkoušet štěstí jako volný hráč

Číst článek

O legendární osmašedesátku projevil minulý týden zájem také pražský Lev, který hraje Kontinentální ligu, a údajně mu nabídl 100 milionů korun za sezonu. Jágra by ale chtělo celkem šest klubů z ruské nejvyšší soutěže. „Na pracovní úřad Jaromír určitě nepůjde,“ směje se Jelínek.

Čeští fanoušci by ale samozřejmě nejraději viděli, kdyby se Jaromír Jágr vrátil do Kladna, kde hokejově vyrůstal a kde strávil část loňské sezony při výluce NHL.

Jaromír Jágr | Foto: Michal Jindra

Jan Pokorný, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme