U třineckých hokejistů je trenérský 'triumvirát' ze Zlína

Hokejová Tipsport extraliga začne za necelé dva týdny. Předposlednímu šampiónovi z Třince přinese nejen možnost rehabilitace za loňské fiasko, ale také experiment v podobě trenérského triumvirátu, který je kompletně spjatý s jiným klubem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Třince se radují ze vstřelené branky | Zdroj: ČTK

Trenér Josef Turek je sice původem Západočech, ovšem pod Javorový přišel ze Zlína. Navíc na Valašsku strávil mnoho let. Ve Zlíně prožil nejlepší léta kariéry i Turkův asistent Pavel Janků a s baťovým městem je spojeno i jméno nového trenéra brankářů Jaroslava Kameše. V Třinci se všichni potkali prý náhodou.

„Jardu Kameše mi nabídnul Pavel Marek jako sportovní manažer, takže já jsem to schválil, a stejně tak Pavla Janků. Samozřejmě, že se sem hlásilo mnoho dalších trenérů, ale já jsem si z posledních tří jmen vzal právě Pavla Janků,“ vysvětluje trenér Ocelářů Josef Turek. V jeho odpovědi zaznělo jméno Pavla Marka a každý třinecký fanoušek ví, že právě spolupráce kouče se sportovním manažerem bude jedním z klíčových bodů celé sezóny.

Pavel Marek, který je díky předloňskému titulu nejúspěšnějším koučem v dějinách klubu, je totiž mnohými považován za kontroverzní postavu a pomyslnou žábou na třineckém hokejovém prameni. Josef Turek zatím označuje jejich vztahy za vynikající.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radim Sajbot se zaměřil na zákulisí třineckého hokeje

„Ze všech stran slyším, že mi do toho bude mluvit, ale zatím se nic neděje a věřím, že to takhle bude fungovat dál. Slyším třeba, že patří na střídačku. Ano, třeba na ni patří, ale teď na ní není. On mi prostě vychází vstříc. Zatím cítím velkou důvěru“ říká Josef Turek a také připomíná, že Pavel Marek už není šéftrenérem jako na konci loňské sezóny, ale jen pouze sportovním manažerem.

Navíc třinecký kouč zdůrazňuje, že má ve všech sportovních otázkách právo veta. Zatím ho prý nemusel použít ani jednou. Oba důležití muži v třineckém oddílu si jdou podle Josefa Turka bez problémů na ruku.

„Musíme jít, protože já bych pak nějaká nastrčená figurka. Pavel Marek mi do rozhodování vůbec nezasahuje. Teď jsem třeba vyhodil Gasparoviče a nebyl žádný problém.“ Jak pro Pavla Marka, tak pro Josefa Turka bude nadcházející sezóna velmi zajímavá.

Až výsledky klubu totiž ukážou, zda sportovní manažer vsadil dobře na kouče, který do té doby nikdy jako hlavní trenér na extraligové střídačce nestál.

Radim Sajbot, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme