Ujčík se změnil z neposlušného kluka v nejslušnějšího hráče ELH

Jako malý kluk se obával návratu rodičů z třídních schůzek. V dospělém věku ovládl hokejku a puk. Je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport a od včerejšího večera držitelem trofeje pro nejslušnějšího hráče. O kom je řeč? O Viktoru Ujčíkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Ujčík | Foto: Hokej.cz

Vítkovický útočník a držitel tří zlatých medailí z mistrovství světa během celé sezony nasbíral pouhých osm trestných minut. V základní části přitom odehrál pětatřicet zápasů, osobní statistiky obohatil o 14 gólů a 18 asistencí. V play-off České pojišťovny přidal dalších šest utkání a stejný počet zásahů.

„Myslím, že to bylo trochu dané i tím, že jsem letos těch zápasů neodehrál tolik. O to to bylo jednodušší. Každopádně je to ocenění, a toho si člověk musí vážit,“ říká hokejista nesmazatelně spojený se zlatou generací devadesátých let.

Navíc v domácí soutěži slavil titul s Duklou Jihlava, dvojnásobné prvenství vybojoval ve Finsku. Trofej pro nejslušnějšího hráče ovšem mnohé v případě Viktora Ujčíka překvapila. Zejména ty, kteří ho znají z dob, kdy byl dítě školou povinné.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Viktorem Ujčíkem, který získal ocenění pro nejslušnějšího hráče Tipsport extraligy v uplynulé sezoně, natáčel reportér Pavel Petr

„Když jsem odcházel ze střední školy, říkali si, co se mnou asi bude. No, tak je ze mě neslušnější hráč extraligy…“

Především rodiče z ocenění musí mít radost. Mohli by dlouhé hodiny vyprávět.

„Když jdu já nebo žena synovi na rodičák, není to takový stres, jako když šli moji rodiče mně. Nevěděli, co bude nového. Já zase ten den, kdy byl rodičák, chodil spát z celého roku suverénně nejdřív, protože jsem chtěl už spát, až se vrátí, ale byl jsem pokaždé vzbuzen.“

Sám Viktor své zlobení vidí trochu jinak.

„Nevím, myslím, že jsem nedělal žádné lotroviny, že si to kantoři vymýšleli, ale něco tam asi bylo. Jsem soutěživý, tak jsme se občas i poprali… Dokonce se mi jednou stalo, že mi i někdo omdlel v náručí. Ale byl jsem v tom samozřejmě nevinně!“ neopomněl zdůraznit nejslušnější hráč Tipsport extraligy Viktor Ujčík.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme