Ukončení výluky NHL zatím nepomohli ani federální vyjednavači

Ani účast federálních vyjednavačů zatím nepomohla k ukončení výluky v hokejové NHL. Dvoudenní jednání mezi hráčskou asociací a vedením soutěže o nové kolektivní smlouvě znovu skončilo neúspěchem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Fehr (vlevo) a Sidney Crosby na jednání vedení NHL a hráčské asociace | Zdroj: Reuters

Komisionář NHL Gary Bettman tak po neúspěšném setkání navrhl, aby spolu napříště namísto vedení ligy a zástupců hráčských odborů jednali rovnou majitelé klubů a samotní hráči.

„Po několikahodinovém jednání prostředníci došli k závěru, že představy obou stran se značně odlišují, takže v tuto chvíli nemohou k dohodě nijak přispět. Mrzí nás, že povolání prostředníků nepomohlo,“ cituje agentura Reuters Bettmanova zástupce Billa Dalyho.

Podle šéfa hráčské asociace Donalda Fehra ale zůstanou federální vyjednavači s oběma znesvářenými stranami v kontaktu a pozvou si je pak k dalšímu jednání. Výluka NHL trvá už dva a půl měsíce, zrušeno bylo už 422 zápasů, tedy více než třetina sezony.

Hlavním problémem, kvůli kterému se zámořská liga nehraje, jsou spory o podobu hráčských smluv a rozdělení výnosů z ligy. Spory mezi hráči a vedením soutěže nezažívá NHL poprvé, třeba sezona 2004/2005 byla dokonce zrušena po neúspěšných jednání celá.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme