Umístění odpovídá reálné síle, myslí si legendy českého hokeje. Jágr reprezentaci chválí

Česká reprezentace nakonec dotáhla utkání proti Spojeným státům do vítězného konce. Jenže do semifinále Světového poháru nepostoupila. Podle legend Jiřího Holečka a Milana Nového je šesté místo odrazem možností českého hokeje. Jaromíra Jágra někteří jeho následovníci překvapili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý československý hokejový brankář Jiří Holeček | Foto: Jan Kodet

„Potřebujeme pár úspěchů, abychom se udrželi ve špičce aspoň do šestého místa, když už nepatříme mezi první tři. Aby nás pak příště nevystřídal někdo jiný,“ obává se legendární brankář Jiří Holeček.

Zmínil šesté místo, které podle výsledků nepostupujících týmů český tým díky výhře nad USA a prohře v prodloužení s Výběrem Evropy na letošním Světovém poháru obsadil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šesté místo reprezentace na SP hodnotí Jiří Holeček a Milan Nový

„Asi to odpovídá reálné síle, to páté šesté místo. Máme generací hráčů, která je dobrá, ale na první místa je třeba mít ještě lepší kvalitu,“ doplňuje další legenda mezi útočníky Milan Nový.

Hokeji poslední dva tři roky naprosto vládne Kanada. Svou dominanci dokázala i proti Čechům, když naposledy vyhrála 6:0.

Holeček i Nový zažili první turnaj tohoto typu – Kanadský pohár v roce 1976, na kterém si zahráli finále. A tak můžou srovnávat, protože i v té době byla země s javorovým listem ve znaku nejlepší na světě.

„Je otázka, jestli je Kanada silnější, než byla, nebo jestli jsou soupeři slabší. Kanada tehdy byla fenoménem, ale my jsme s ní dokázali hrát vyrovnaně. Ne v každém zápase, ale když nám to sedlo, tak ano. Myslím, že dnes na to naše mužstvo nemá,“ říká Jiří Holeček.

Na facebookovém profilu se vyjádřil i Jaromír Jágr, který se ze SP omluvil. „Tu kritiku v minulých zápasech nechápu,“ napsal při sledování závěrečného zápasu s USA. „Podívejte se, proti komu jsme hráli. Kanada je bezkonkurenční, Výběr Evropy jsou výborní hráči.“

„Mně se naše hra líbí a musím říci, že mě dost hráčů mile překvapilo,“ pochválil Jaromír Jágr své následovníky v reprezentačním dresu.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme