Unavený Erat naspal za dva dny minimum času, s Itálií ale chtěl hrát

Čeští hokejisté zvítězili na mistrovství světa ve Stockholmu nad nováčkem elitní kategorie Itálií vysoko 6:0 a upevnili si třetí místo v základní skupině. Svůj první zápas na šampionátu odehrál útočník Martin Erat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český útočník Martin Erat (vlevo) a italský útočník Nikola Fontanive | Zdroj: ČTK

Martine, vyhráli jste 6:0 a ten gólový příděl jste uzavřel vy. Jste tedy spokojený se svým prvním utkáním na šampionátu?

Já jsem spokojený, že jsem ten zápas dokončil a že je to za mnou. Byly to dva těžké dny, to cestování. Spal jsem asi čtyři pět hodin. Jsem rád, že jsme vyhráli, že jsme z toho neudělali žádné drama.

Kdy vám začaly těžknout nohy?

Přehrát

00:00 / 00:00

S českým hokejovým útočníkem Martinem Eratem mluvil po zápase MS s Itálií Petr Kadeřábek

Dneska ve dvanáct hodin! Už když jsem šel do zápasu byly nohy těžké. Ale jsem rád, že jsem se mohl rozehrát proti Italům, než abych naskočil proti Rusům.

Myslíte si, že zápas rozhodl rychlý gól, který jste dali v přesilové hře?

Určitě! Myslím, že když hrajete s takovýmto soupeřem, tak jsou rychlé góly důležité. Ten první i ten druhý. Myslím, že to kluky hodně uklidní. Dneska už hráli lépe a lépe.

Překvapilo vás, že vás trenér nakonec nasadil do první útočné formace?

Mluvil jsem o tom s panem Hadamczikem a rozhodl se tak, jak se rozhodl. Myslím, že jsme hráli celkem dobře a může to být jenom lepší.

Co ještě chcete zlepšit na spolupráci s Tomášem Plekancem a Milanem Michálkem?

Myslím, že jsme měli šance. Pár nahrávek jsem tam mohl dát Milanovi a byly by to gólové nahrávky. Určitě budu lepší. Myslím, že kluci hráli dnes výborně, podrželi si puk, nikam nespěchali a hráli český hokej.

Teď po zápase – nelitujete trošku toho rozhodnutí, že jste chtěl po příletu hned na trénink, hned hrát?

Určitě ne! Znám to, že když se jde po příletu spát, tak pak jste z toho dva tři dny špatný. Jsem rád, že jsem to odehrál. Vyspím se teď v noci a ten časový posun bude za mnou.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme