Úspěch dvacítky je výsledek nové strategie svazu, říká Tomáš Král

Čeští hokejisté do 20 let zakončili své vystoupení na mistrovství světa v Kanadě výhrou nad Slovenskem 5:2 a obsadili celkové 5. místo. Mladí Češi tak dosáhli nejlepšího výsledku za poslední čtyři roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král na tiskové konferenci po příletu

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král na tiskové konferenci po příletu | Foto: Tomáš Adamec

"Je to úspěch týmu, který tam byl. Ale nemůžeme ho přeceňovat, je to prostě odehraný turnaj, který se povedl. Příprava, která směřovala k vrcholu sezóny, tentokrát klapla," říká prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Český výběr splnil to, co si před turnajem předsevzal, tedy povinně porazit Dánsko a také jednoho ze silných soupeřů, a následně proklouznout do play off. Vítězný zápas se Spojenými státy i čtvrtfinálová bitva s Ruskem jasně ukázaly, že český celek se mohl na turnaji měřit s těmi nejlepšími.

"Ale nemůžeme hned říkat, že máme úžasný mládežnický hokej. Zůstáváme na zemi, samozřejmě to českému mládežnickému hokeji hrozně pomáhá. Je naprosto jasné, že je to výsledek dvouleté práce Míry Přerosta a Jirky Fischera a také výsledek nové strategie svazu, kdy se s klukama pracuje jinak a kdy se navýšily přípravné kempy. Je to povzbuzení na dlouhé cestě práce s mládeží, rozhodně nejsme v cíli," uvědomuje si Tomáš Král.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident hokejového svazu Tomáš Král hodnotí český tým na MS do dvaceti let

Český svaz ledního hokeje nastoupil cestu ke zlepšení práce s mládeží, od metodických školení trenérů, přes hokejovou akademii až po vytvoření co nejlepších podmínek pro reprezentační výběry jednotlivých věkových kategorií.

"Nikdo neříká, že tam nejsou chyby, ale to žvanění o stavu našeho mládežnického hokeje jsme nahradili tím, že jsme začali pracovat. Jsem přesvědčený, že už se to projevilo," říká prezident svazu.

První vlaštovkou je páté místo dvacítky. Dalším potvrzením správnosti nastoupené cesty je na turnaji v zámoří výběr sedmnáctiletých hokejistů, který hraje naprosto vyrovnané duely se zámořskými celky. Přidat by se mohla i osmnáctka na dubnovém mistrovství světa v Česku.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme