Úspěch hokejistů s nadšením přivítali i fanoušci na náměstích českých měst

Českému hokejového týmu fandily i dnes v boji o bronz tisíce lidí po celé republice. Řada z nich sledovala přímý přenos ve sportbarech nebo u velkoplošných obrazovek. V Jindřichově Hradci fanoušky potěšil především úspěch místního rodáka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejoví fanoušci v Praze oslavují zisk bronzové medaile | Zdroj: ČTK

U velkoplošné obrazovky instalované na náměstí Míru se tam sešly skoro dvě stovky lidí. Nadšení zavládlo především v okamžiku, kdy Jiří Novotný poslal do finské branky druhý gól.

Milan Michálek, který také pochází z Jindřichova Hradce, sice dnes nehrál, což místní fanoušky trochu zklamalo, podle nich už ale v turnaji stejně ukázal, co umí. Mezi diváky na náměstí se sešla také řada dětí. Hokej totiž ve městě táhne a mladí teď mají své vzory jasné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru během zápasu sledovali reportér Jan Herget v Praze a reportérka Lucie Hochmanová v Jindřichově Hradci

Na Staroměstském náměstí v Praze, kde se sportovní události obvykle prožívají nejsilněji, se stejně jako včera sešly asi dva tisíce hokejových nadšenců. Atmosféra byla napjatá především posledních deset minut, kdy všichni vytrvale fandili. S radostí si pak zazpívali hymnu.

„Všichni lidé, kteří jsou tady na Staroměstském náměstí, mávají vlajkami a přidávají se ke zpěvu naší národní hymny. Je to opravdu takový nevšední okamžik, který k hokeji patří. A my máme to štěstí, že ho můžeme zažívat poměrně často,“ popsal atmosféru reportér Jan Herget.

Jan Herget, Lucie Hochmanová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme