Ústí vyhrálo 1. hokejovou ligu a zahraje si baraž o extraligu

Hokejisté Ústí nad Labem suverénně vyhráli finále 1. ligy. Ve čtvrtém duelu porazili Chomutov na jeho ledě 4:1 a celou sérii ovládli jasně 4:0. V baráži o extraligu si Lvi zahrají proti Mladé Boleslavi, poslednímu týmu nejvyšší soutěže.

NEPUSTÍM TĚ! Ústecký bek Miloslav Gureň přimáčkl k ledu chomutovského Petra Jíru. | Foto: David Kalvas

Chomutov - Ústí nad Labem 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Chomutov odehrál zápas v křeči, nevyužil ani více než dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Naopak Ústí předvedlo sebevědomý výkon. Hosté o výhře rozhodli třemi góly ve druhé třetině. Klíčovou trefu na 2:1 dal ve 30. minutě v přesilovce kapitán Lvů Klobouček. Chomutov se už na obrat nezmohl.

Branky a asistence: 29. Havíř (Duda, D. Hruška) - 26. Roubík (Mikulík, Ludvík), 30. Klobouček (Hanzl), 35. Hanzl (Handlovský), 46. Pajič (Jan Kovář). Rozhodčí: Pešina, Trombík - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 5184. Konečný stav série: 0:4.

David Kalvas, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít