Utkání hvězd v zámořské NHL vyhrál Tým Zdena Cháry

V Utkání hvězd hokejové NHL zvítězil v Ottawě výběr vedený slovenským hokejistou Zdeno Chárou nad Týmem Daniela Alfredssona 12:9. Celek kolem švédské hvězdy Senators ale ovládl sobotní dovednostní soutěže. Jediným českým zástupcem v exhibičním duelu byl útočník Milan Michálek, který si připsal jeden gól a asistenci.

Tým Daniela Alfredssona prohrál v Utkání hvězd s výběrem Zdena Cháry

Tým Daniela Alfredssona prohrál v Utkání hvězd s výběrem Zdena Cháry | Zdroj: Reuters

Největší podíl na vítězství Týmu Zdeno Cháry měli slovenští hokejisté. Zářil zejména Marián Gáborík, který tři branky dal a na jednu přihrál, díky tomu byl oceněn jako nejužitečnější hráč zápasu. Skóroval i sám Chára, jeden gól a dvě asistenci si připsal Marián Hossa.

První branka utkání padla už v páté minutě, když se poprvé v utkání prosadil Gáborík. Jen o minutu později zvyšoval na 2:0 Malkin a v polovině první třetiny už Chárův tým vedl 3:0, když znovu skóroval Gáborík.

Alfredssonův tým ale manko během chvíle smazal, když se postupně prosadili Spezza (po asistenci Michálka), poté se z dorážky trefil Henrik Sedin a nakonec vyrovnal Tavares.

Chárův výběr se dostal do gólového úniku na začátku druhé třetiny. Ve 22. minutě utkání dovršil hattrick po spolupráci s Hossou Gáborík a na rozdíl dvou branek zvyšoval Lupul.

Bitva hvězd pokračovala. Na 4:5 snižoval Pominville. Kapitán Alfredsson se dočkal ovací diváků vestoje, když proměnil nádherné sólo a vyrovnal. O minutu a půl později se trefil znovu a poslal svůj tým do vedení. Do kabin se ale odcházelo za vyrovnaného stavu 6:6, postaral se o to Kane.

Rozhodnutí přišlo ve třetí části, kdy Chárův výběr nastřílel dalších šest branek, zatímco Alfredssonův celek dal jen tři.

Utkání hvězd NHL v Ottawě:

Tým Alfredsson - Tým Chára 9:12 (3:3, 3:3, 3:6)

Branky a nahrávky: 11. Spezza (Girardi, M. Michálek), 13. H. Sedin (Hartnell, Letang), 14. Tavares (Pominville, Yandle), 28. Pominville (Neal, Stamkos), 35. Alfredsson, 37. Alfredsson (D. Sedin, H. Sedin), 46. M. Michálek (Tavares, Spezza), 50. Giroux (Hartnell, Couture), 55. D. Sedin (H. Sedin, Alfredsson) - 5. Gáborík (Dacjuk), 6. Malkin (Iginla), 11. Gáborík (Hossa, Suter), 22. Gáborík (Hossa, Dacjuk), 24. Lupul (Kessel), 39. P. Kane (Eberle), 45. Kessel (Campbell), 48. Iginla (Malkin, Perry), 53. Hossa (Dacjuk), 53. Chára (Gáborík), 54. Perry (Iginla, Wideman), 56. Lupul (Seguin, Kessel). Rozhodčí: Peel, Furlatt - Kovachik, Amell. Diváci: 20.510.

Tým Alfredsson: Lundqvist (21. Quick, 41. Elliott) - Letang, Karlsson, Weber, Yandle, Girardi, Edler - Alfredsson, Spezza, M. Michálek - Stamkos, Giroux, Couture - Hartnell, H. Sedin, D. Sedin - Pominville, Tavares, Neal. Trenéři: Claude Julien, Doug Houda, Doug Jarvis a Geoff Ward.

Tým Chára: Howard (21. Price, 41. Thomas) - Chára, Campbell, Phaneuf, Wideman, Timonen, Suter - Gáborík, Dacjuk, Hossa - Perry, Malkin, Iginla - Lupul, Seguin, Kessel - Eberle, P. Kane, Benn. Trenéři: John Tortorella a Todd McLellan.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít