Útočník David Krejčí se blýsknul třemi asistencemi, Vrbata rozhodl v prodloužení

Čtrnáct gólů padlo ve večerním utkání NHL mezi Bostonem a Montrealem. Vyhrocený zápas, který Medvědi vyhráli 8:6, nabídl mimo jiné i hromadné bitky, do nichž se zapojili celkem tři Češi a brankáři obou týmů. V dalším utkání rozhodl o výhře Phoenixu 3:2 na ledě Dallasu gólem v prodloužení Radim Vrbata a stal se první hvězdou utkání.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Boston - Montreal 8:6 (2:0, 4:4, 2:2)

Nejvíce branek padlo ve druhé třetině, kdy oba týmy daly po čtyřech brankách. Ze stavu 2:0 pro Boston to rázem bylo 6:4. Ke konci druhé dvacetiminutovky pak byla na pořadu dne šarvátka mezi brankáři Timem Thomasem a Careym Pricem.

Vypjatý zápas vyvrcholil v závěrečné minutě, kdy se na ledě prali všichni zúčastnění, mezi kterými byli Roman Hamrlík a Jaroslav Špaček na straně hostů a do bitky se zapojil i domácí David Krejčí.

Branky: 32. a 51. Ryder, 33. a 35. Lucic (na obě Krejčí), 14. Marchand, 14. Seidenberg, 30. McQuaid, 55. Horton (Krejčí) - 48. a 60. Pacioretty, 21. Gionta (Plekanec), 29. Subban (Plekanec), 32. Y. Weber, 33. Desharnais.

Dallas - Phoenix 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Radim Vrbata si do Kanadského bodování připsal jeden bod do kolonky vstřelených branek. Mladoboleslavský odchovanec rozhodl v dramatickém zápase v prodloužení, kdy se kličkou zbavil obránce Karlise Skrastinše a střelou zápěstím překonal brankáře Kariho.

Branky: 11. Ott, 26. B. Richards - 19. Rozsíval, 46. Boedker, 62. Vrbata.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít