Útočník Hanzal nasměroval Phoenix k výhře nad Anaheimem

Český hokejový útočník Martin Hanzal pomohl v jediném nedělním utkání NHL Phoenixu k vítězství nad Anaheimem 5:4, když zaznamenal dva góly, a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V novém ročníku zámořské soutěže se Hanzal zapsal jako střelec poprvé, v předchozích zápasech si připsal tři asistence.

Martin Hanzal (vlevo) zazářil v utkání Phoenixu a Anaheimem | Zdroj: Reuters

Čtyřiadvacetiletý útočník otevřel skóre utkání v páté minutě, když dorážkou do odkryté branky zakončil předchozí souhru Boedkera a svého krajana Vrbaty.

Anaheim ale výsledek vzápětí otočil, v deváté minutě vyrovnal Višňovský a v patnácté šli domácí dokonce do vedení, když se prosadil Getzlaf. Odpověď Phoenixu ale byla blesková, jen za několik vteřin bylo znovu srovnáno, a to právě díky Martinu Hanzalovi, jež ranou nad vyrážečku gólmana Hillera upravil na 2:2.

„Hanz je pravděpodobně nejlépe udržovaným tajemstvím v soutěži. Můžete se zeptat všech těch hráčů v naší divizi, kteří proti němu musejí hrát. Odvádí neuvěřitelnou práci,“ chválil českého útočníka kapitán Phoenixu Shane Doan.

Rozhodující momenty utkání přišly na začátku druhé třetiny, kdy se hostující tým prosadil třikrát v rozmezí tří minut a soupeři utekl na tříbrankový rozdíl. Anaheim se sice ještě postaral o drama, když góly Fostera a Getzlafa snížil na rozdíl jediné branky, Coyotes si už ale vítězství nenechali vzít.

NHL:

Anaheim - Phoenix 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)

Branky: 15. a 59. Getzlaf, 9. Višňovský, 34. Foster - 5. a 15. Hanzal (na první Vrbata), 25. Gordon, 27. Korpikoski, 28. Yandle. Střely na branku: 33:35. Diváci: 13.240.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít