Útočník Hudler zařídil v NHL vítězství Detroitu nad Floridou

Český hokejista Jiří Hudler se v nedělním utkání NHL postaral o vítězství Detroitu nad Floridou 2:1 po samostatných nájezdech, když se nejen postaral o vyrovnání, ale rozhodl i penaltový rozstřel a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Detroit Red Wings left wing Jiri Hudler (L) and right wing Todd Bertuzzi (2nd R), and New York Rangers defensemen Dan Girardi (2nd L) and Ryan McDonagh battle for the puck in third period action during their NHL hockey game | Zdroj: Reuters

Jedinou branku hostujícího celku dal v 18. minutě další Čech, útočník Tomáš Fleischmann. Vyrovnání přišlo v 46. minutě utkání z hole Hudlera, kterému nahrával jiný Čech, obránce Jakub Kindl.

Do statistik se v neděli zapsal i útočník Milan Michálek, který se gólem a dvěma asistencemi podílel na výhře Ottawy 5:1 na ledě New York Islanders. Rozhodující byla pro Senators druhá třetina, ve které třemi zásahy otočili skóre. Pro Ottawu znamená vítězství jistotu účasti v play-off.

Povedený večer zažil i Jakub Voráček, který si v dresu Philadelphie připsal dva góly a přidal i jednu asistenci. Flyers zvítězili nad Pittsburghem 6:4, Voráček byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jednu asistenci zaznamenal i Jaromír Jágr. Na jeden gól poražených Penguins nahrával Zbyněk Michálek.

NHL:

Pittsburgh - Philadelphia 4:6 (2:1, 0:1, 2:4)
Branky:2. a56. Sullivan (na druhou Z. Michálek), 5. Neal, 60. Kunitz -47. a59. Voráček, 16. Giroux (Jágr), 22. Talbot, 43. Simmonds (Voráček), 54. Bourdon. Střely na branku: 47:26. Diváci: 18.601.

NY Islanders - Ottawa 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky: 8. Streit -17. a47. Turris (na první M. Michálek), 24. Gončar (M. Michálek),26. M. Michálek, 34. Foligno. Střely na branku: 30:32. Diváci: 14.210.

Detroit - Florida 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky:46. arozhodující nájezd Hudler (na první Kindl) - 18. Fleischmann. Střely na branku: 32:28. Diváci: 20.066.

NY Rangers - Boston 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 5. Gáborík - 24. Seidenberg, 32. P. Bergeron. Střely na branku: 34:21. Diváci: 18.200.

Chicago - Minnesota 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky:39. a58. P. Kane, 11. Sharp, 26. Stalberg -11. arozhodující nájezd Setoguchi, 14. Heatley, 26. Stoner, 27. Brodziak. Střely na branku: 35:30. Diváci: 21.576.

Anaheim - Edmonton 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 15. Selänne -1. a7. Hartikainen. Střely na branku: 33:15. Diváci: 17.266.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít