Útočník Káňa otestoval formu v tradičním zápase pod otevřeným nebem

Vítkovický útočník Jan Káňa si dnes poprvé od 14. září zahrál extraligový zápas. Víc než půl sezóny léčil své operované rameno, které si zranil hned v úvodním utkání sezóny. Jeho obnovené premiéře mezi ligovými mantinely však předcházel ještě jeden zápas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Semifinále play off hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice, druhý zápas 20. března v Ostravě. Zleva Jan Káňa (Vítkovice), Martin Růžička (Pardubice), Lubomír Vosátko (Vítkovice) a Petr Koukal (Pardubice). | Foto: ČTK/AP | Zdroj: ČTK

V dálce zní koledy a ve vzduchu se snoubí mráz s vůní svařáku a jehličí. Tak vypadá touto dobou už několik let centrální ostravské náměstí. Od těch ostatních v republice se však odlišuje. Vždy v prosinci na něm vyroste ledová plocha, na které se už poněkolikáté schází i hokejisté extraligových Vítkovic. V exhibičním minizápase bílých proti modrým předvádí fanouškům, co všechno dokáží s pukem a hokejkou.

„Ta akce je super, jsme blíž fanouškům. Ťuknou si s námi i malé děti. Pod širým nebem je to fakt paráda,“ říká útočník Jan Káňa, který se díky hře bez chráničů a v pořádné vlněné čepici přenesl na chvíli o mnoho let zpátky, do dětství.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ostravě přiblížili hokej k fanouškům, hrál se tradiční zápas na náměstí pod otevřeným nebem

„Zavzpomínal jsem si, chodili jsme s bráchou a tátou na štěrkovnu, to byly těžké začátky, na rybnících a veřejných brusleních. Ale zažít si to musí snad každý, bez toho to nejde…“

Ale jde. Třeba takový Nathan Walker, jediný profesionální australský hokejista na starém kontinentu, na zamrzlých rybnících nezačínal. Ale co není, může třeba jednou být.

„Minulý rok jsme měli venku na pláži udělaný led, bylo to dobré, ale hodně písku,“ směje se Nathan, ale tohle zná pouze z novin, protože zkušenost s hokejem pod otevřeným nebem získává až v Ostravě, což oproti australské pláži přináší hned dva zásadní rozdíly. Jednak kvalitnější led bez písku a taky teploty pod bodem mrazu.

„Asi je tepleji než vloni, ale i tak mi trochu zmrzly prsty na nohou. Ale zahřál jsem se při bruslení i při blbostech, co jsme tu dělali pro lidi,“ svěřuje se Jan Káňa, zatímco mu od úst stoupá pára.

O výsledek nejde

V modelovém utkání bílých proti modrým o výsledek nejde. Hlavním úkolem je pobavit prokřehlé diváky. Proto po základní hrací době následují samostatné nájezdy, i když výsledek minizápasu měl tou dobou k remíze hodně daleko.

Nakonec jsou úspěšnější tmavomodří v čele s Janem Káňou, který by se nebránil vyzkoušet si jednou pod širým nebem taky zápas o extraligové body.

„Jeden zápas v sezoně by určitě všichni přivítali, pro diváky je to určitě lepší než sedět v hale. Pro hráče i fanoušky je to větší zábava,“ přeje si Jan Káňa.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme