Útočník Lukáš Pech si díky výkonům v extralize zahraje i na EHT ve Švédsku

Sedm hráčů z nejvyšší domácí soutěže si vybral trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik pro nadcházející turnaj ve Švédsku. Nechybí mezi nimi jeden z těch nejzasloužilejších borců, které už pěkných pár let vídáme na extraligovém ledě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Lukáš Pech (vlevo) a Zbyněk Irgl v duelu Česka s Finskem na Channel One Cupu | Zdroj: ČTK

„Letos to je snad třináctá sezona,“ stručně rekapituluje útočník Lukáš Pech svoje dlouhotrvající působení v karlovarském dresu. Medaile za věrnost klubovým barvám by mu určitě slušela. Ale ještě větší radost má z toho, že se vešel do nominace pro turnaj Euro Hockey Tour ve švédském Malmö.

V reprezentaci není poprvé, a tak už si na vlastní kůži mohl vyzkoušet, že hokej na mezinárodní scéně, to je přece jen jiná káva než extraliga. „Je v tom strašně velký rozdíl. Celoplošný hokej, kde všichni brání a všichni útočí. Je to fyzicky náročné a strašně rychlé.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S Lukášem Pechem mluvil Aleš Procházka

Jsou ovšem i takové věci, ve kterých se extraliga od reprezentace nijak neliší. „Samozřejmě když se prohraje, tak nálada je mizerná, ale o tom pak nesmíte přemýšlet. Musíte jít dál a něco změnit,“ říká Lukáš Pech.

A ještě něco platí z pohledu Lukáše Pecha jak pro extraligu, tak i pro mezistátní zápasy. Potkává se na ledě s protihráči, kteří bývají o hlavu větší než on. Recept hokejového šikuly na to, jak se prosadit tváří v tvář robustnějším soupeřům, asi nikoho nepřekvapí. „Myslet na to, co udělá ten soupeř, a udělat něco jiného. Být v pohybu, to je můj styl. Snažit se někoho přelstít."

Aleš Procházka, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme