Útočník Vrbata dal dva góly a Phoenix porazil Buffalo 4:2

Český hokejový útočník Radim Vrbata výraznou měrou přispěl v NHL k sobotní výhře Phoenixu na ledě Bufala 4:2. V utkání zaznamenal dvě branky. Dva kanadské body si do tabulky připsal také Tomáš Plekanec, který v dresu Montrealu jeden gól dal a na další přihrál. Totožnou bilanci měl Tomáš Fleischmann v utkání Floridy s Pittsburghem.

Radim Vrbata se raduje se spoluhráči ze své branky do sítě Detroitu

Radim Vrbata se raduje se spoluhráči ze své branky do sítě Detroitu | Zdroj: ČTK

Vrbata nejprve v polovině zápasu vyrovnával svou sedmou brankou v sezoně na 2:2, v devětapadesáté minutě se pak zapsal jako poslední do střelecké listiny, když trefil prázdnou bránu při power-play domácích.

Vítěznou branku Phoenixu si připsal jen minutu po Vrbatově vyrovnávací brance Paul Bissonette, pro kterého to byla první trefa v letošní sezoně NHL.

Tomáš Plekanec oslavil s Montrealem vítězství 4:0 nad New Yorkem Rangers, o to hezčí, že Canadiens přerušili sedm zápasů trvající vítěznou šňůru soupeře. Gól a asistence posunuly Plekance do čela tabulky produktivity českých hráčů v NHL.

Stejnou bilanci jako Plekanec si ze sobotního zápasu odnesl Tomáš Fleischmann, jehož Florida porazila Pittsburgh 3:2.

Nedařilo se však českým gólmanům v dresu Washingtonu – Tomáš Vokoun inkasoval čtyřikrát z osmnácti střel a ještě před polovinou základní hrací doby byl střídán. Michal Neuvirth si ale v bráně Capitals nevedl o moc lépe, z jedenácti střel pustil za svá záda tři a Washington prohrál s Torontem 1:7.

NHL:

Winnipeg - Philadelphia 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Branky: 5. a 8. Little, 11. Ladd, 26. Slater, 31. Byfuglien, 59. Antropov - 14. a 37. Hartnell, 49. a 58. Read. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 40:31. Diváci: 15.004.

Los Angeles - Detroit 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. M. Richards - 8. a 56. Dacjuk, 28. Krönwall, 36. Abdelkader. Střely na branku: 24:38. Diváci: 18.118.

Buffalo - Phoenix 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 12. Adam, 21. Kaleta - 29. a 59. Vrbata (na první Klesla), 8. Doan, 30. Bissonnette. Střely na branku: 45:29. Diváci: 18.690.

Toronto - Washington 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Branky: 2. Connolly, 20. Frattin, 22. Bozak, 26. Kessel, 38. Lupul, 40. Franson, 60. Steckel - 3. Laich. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 25 minut, z 18 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Michal Neuvirth odchytal za Washington 34 minut, z 11 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 72,7 procenta. Střely na branku: 29:41. Diváci: 19.594.

Montreal - NY Rangers 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 29. a 54. Gionta, 4. E. Cole (Plekanec), 48. Plekanec. Střely na branku: 31:17. Diváci: 21.273.

Edmonton - Chicago 9:2 (5:1, 3:1, 1:0)
Branky: 13., 33. a 50. Hall, 1. Hemský, 6. R. Jones, 8. Smyth, 16. Eberle, 26. Gilbert, 39. Horcoff - 3. Sharp, 34. Bolland. Střely na branku: 34:36. Diváci: 16.839.

Tampa Bay - New Jersey 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Branky: 49. St. Louis (Kubina), 50. Shannon - 22. Zubrus, 27. Eliáš, 38. Clarkson, 58. R. Carter. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18.894.

Florida - Pittsburgh 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 8. Campbell, 26. Fleischmann, 57. Weiss (Fleischmann) - 2. Kunitz, 33. J. Staal. Střely na branku: 31:41. Diváci: 18.071.

Nashville - Columbus 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 19. Wilson, 31. Fisher, 55. Spaling - 24. J. Carter, 33. Prospal, 42. Umberger, 63. Wisniewski. Střely na branku: 30:29. Diváci: 16.776.

Minnesota - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. a 59. M. Koivu, rozh. nájezd Cullen - 11. Backes, 47. Oshie. Střely na branku: 32:27. Diváci: 17.259.

Dallas - San Jose 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 47. Ribeiro - 5. Burns, 22. Couture, 25. Winchester, 45. McGinn (Havlát). Střely na branku: 31:38. Diváci: 13.711.

NY Islanders - Boston 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)
Branky: 19. a 53. Kelly, 8. Bergeron, 13. Horton, 51. Ference, 59. Chára. Střely na branku: 23:30. Diváci: 16.011.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít