Úvodní čtvrtfinálové zápasy vyhrály Třinec a Vítkovice

Hokejisté Pardubic nestačili v úvodním zápasu čtvrtfinále play off České pojišťovny na Třinec a podlehli mu 1:3. V dalším utkání Vítkovice doma porazily Spartu 4:1.

Brankář Peter Hamerlík - jeden ze strůjců vítězství Třince v Pardubicích v úvodním čtvrtfinálovém duelu | Zdroj: ČTK

Eaton Pardubice - Oceláři Třinec 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Na bezzubý úvodní nápor domácích odpověděli Třinečtí ve 20. minutě dvěma góly Kohna. Ve 26. minutě už to bylo po Balejově trefě 3:0 ve prospěch slezského mužstva. Alespoň snížení potom zařídil pro Eaton dvě minuty před koncem druhé části Starý. A jakkoli potom Pardubičtí bojovali, na šikovnějšího soupeře a skvěle chytajícího brankáře Hamerlíka tentokrát nestačili.

Branky a nahrávky: 38. Starý (Koukal, Kolář I) - 20. Kohn (Bonk), 20. Kohn (Hrabal, Zíb), 26. Balej (Bonk, Tomas). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 8838. Stav série: 0:1.

Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mitchell - Kolář I, Koukal, Starý - Pineault, Cetkovský, Somík - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Zohorna, Kousal, Rákos, od 37. navíc Nahodil. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Třinec: Hamerlík - Lojek, Malec, Hrabal, Zíb, Cartelli, Seman, Platil, Andersons - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kohn, Polanský, M. Růžička - Balej, Bonk, Tomas - Pospíšil, V. Polák, Kanko. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Vítkovice Steel - Sparta Praha 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Domácí sebevědomí nakoply dva slepené góly Hrušky a Burgera v první třetině. Od té chvíle pak deptaly Vítkovice soupeře maximálně soustředěnou defenzivou vyztuženou reflexy brankáře Štěpánka. Navíc s kotoučem na holi byli domácí v útočném pásmu po celý zápas nebezpečnější. Soupeř herně tápal a v koncovce chyběl klid a hlavně prostor k zakončení. Petr Ton dokázal ještě v 50. minutě zápas zdramatizovat, odpověď ovšem znovu našel dvěma trefami Radim Hruška, který hattrickem posunul své barvy k prvnímu čtvrtfinálovému bodu.

Branky a nahrávky: 15. R. Hruška (Burger, Klimek), 16. Burger (Kuboš), 53. R. Hruška (Sičák, Barinka), 54. R. Hruška (Svačina) - 50. Ton (D. Výborný, Vykoukal). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. Diváci: 7653. Stav série: 1:0.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Krenželok - Kvapil, Štefanka, Treille - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Szturc, Vrána, Plášek. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený - Kratěna, Broš, Hromas - Ton, D. Výborný, Podlešák - Netík, Langhammer, Ručinský - Látal, Hrdel, Koreis. Trenéři: Volek a Holaň.

Aleš Procházka, Metoděj Novák, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít