Užil jsem si na MS každou minutu, raduje se z bronzu veterán Nedvěd

Už za několik hodin přistanou čeští hokejisté na pražském letišti. S bronzovou medailí na krku vystoupí z letadla také dva hráči, kteří hned na svém prvním šampionátu uspěli, přesto jejich cesta ke třetímu místu byla pro každého z nich úplně jiná. Petr Nedvěd a Jakub Krejčík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání o třetí místo MS, Finsko - Česká republika 20. května v Helsinkách. Čeští hokejisté (zleva) Jakub Nakládal, Petr Koukal, Petr Čáslava, Petr Nedvěd, Aleš Hemský, Petr Průcha a Miroslav Blaťák se radují ze zisku bronzové medaile. | Zdroj: ČTK

Když Petr Nedvěd hrál v barvách Kanady na olympijských hrách v Lillehameru, byly Jakubu Krejčíkovi teprve dva roky. O 18 let později se oba sešli v dresu národního týmu při své premiéře na mistrovství světa.

Nedvěd během sezony jasně ukazoval, že je i ve 40 letech platným hráčem nejen libereckému klubu, ale i reprezentaci. Z každého jeho pobytu na ledě ve Stockholmu i Helsinkách bylo navíc patrné, jak se hokejem stále baví.

„Ve čtyřiceti letech je to moje poslední mistrovství světa, jsem rád, že to takhle dopadlo. Užíval jsem si to tady každou minutu. Jsou kluci, kteří budou mít ještě hodně šancí tu medaili vyhrát, ale pro mě byla tahle poslední,“ říkal po vyhraném zápasu o třetí místo Petr Nedvěd.

Přehrát

00:00 / 00:00

V českém hokejovém týmu se na MS potkaly i dvě generace, čtyřicetiletý Petr Nedvěd a dvacetiletý Jakub Krejčík

Jedním z těch, které měl na mysli, je Jakub Krejčík. Obránce Slavie prožil sezonu snů. V té se nejen na trvalo zabydlel v základní sestavě pražského klubu, ale také obdržel pozvánku od Aloise Hadamczika do reprezentačního výběru. Během šampionátu byl pak nejen dopsán na soupisku, ale nakonec si na něm i zahrál a pomohl k zisku bronzových medailí.

„Pořád ještě si to neuvědomuju, že jsem tady, je to něco úžasného. Bomba. Neskutečné,“ zářil Jakub Krejčík, který má stejně jako Petr Nedvěd před sebou dlouhé oslavy zisku prvního cenného kovu z mistrovství světa.

„Oslavit to je povinnost, třetí místo je nádherné. Myslím, že oslavu si zasloužíme. Pak pro mě bude důležitý odpočinek, protože jsem se rozhodl pokračovat i v příští sezoně. Takže tři nebo čtyři týdny si dám pauzu a během toho se musím rozhodnout, kde budu hrát,“ dívá se do nepříliš vzdálené budoucnosti Petr Nedvěd, který chce mít o místě svého nového působiště jasno do konce týdne.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme