V baráži vládne Slavia, první vítězství si připsaly České Budějovice

V hokejové baráži o postup do extraligy září hokejisté pražské Slavie. Z dosavadních pěti zápasů čtyřikrát vyhráli. Tentokrát vezou tři body z Chomutova. Naopak z prvního vítězství se radují České Budějovice, které přehrály Olomouc.

Hokejisté Českých Budějovic se radují z gólu v utkání s Olomoucí

Hokejisté Českých Budějovic se radují z gólu v utkání s Olomoucí | Zdroj: ČTK

Českobudějovický Motor měl před zápasem s Olomoucí pouhé dva body a případná prohra už by ho s největší pravděpodobností vyřadila ze hry o postup.

Jihočeši ale na soupeře vletěli a na začátku druhé dvacetiminutovky vedli 4:1. Hosté sice ještě ve druhé třetině snížili na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat už nedokázali.

V tabulce to znamená, že se budějovičtí vrátili do hry. Sice jim patří poslední čtvrtá příčka, ale na postupovou druhou pozici ztrácejí pouhé dva body.

Daří se pražské Slavii, která odskočila na prvním místě druhému Chomutovu na rozdíl čtyř bodů, když vyhrála právě na jeho ledě 2:0. Hlavní postavou zápasu byl brankář Slavie Furch, který předvedl vynikající výkon a udržel čisté konto.

Druhým hrdinou Slavie byl útočník Sklenář, který nejdříve v úvodu třetí části otevřel skóre zápasu a v poslední minutě střelou do prázdné branky pečetil vítězství svého týmu.

5. kolo baráže o hokejovou Tipsport extraligu:

Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 41. Sklenář (Tomica), 60. Stránský (Vlasák). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Bláha, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 5136.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Olomouc 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Vaniš (A. Přibyl, Rob), 9. Rob (J. Straka, Suchánek), 17. Švihálek (Pajič, Žovinec), 22. Nouza z trestného střílení - 12. Herman (Zuzin, Matai), 30. Marosz (Kucharczyk, Ondrušek), 32. Škůrek (Patera, R. Dlouhý). Rozhodčí: Mikula, Mrkva - Charvát, Flegl. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 5828.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít