V Brně slavili nejen noví mistři z Pardubic, ale i domácí Kometa

Hokejisté Pardubic porazili ve finále play-off České pojišťovny počtvrté Kometu Brno a na soupeřově ledě převzali pohár pro vítěze extraligy. V ochozech brněnské Kajot Areny se ale neslavilo pouze v pardubické části publika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novým králem české extraligy jsou Pardubice | Foto: Pavel Petr

Hodně bouřlivě včera večer opěvovali své hokejisty fanoušci Komety Brno, a to přesto že už dlouho před koncem utkání bylo jasné, že šestý zápas prohrají a titul získá soupeř. Jenže před pár týdny by asi nikoho v ochozech ani na ledě nenapadlo, že Kometa dojde až do finále.

„V tom lednu jsme se dali dohromady a byli jsme v neskutečném laufu. Myslím, že to finále patří hlavně Jirkovi Trvajovi, dotáhl nás tam,“ říkal po prohraném finále útočník Komety Tomáš Divíšek a odměnou celému týmu byly nejen stříbrné medaile, ale také poděkování publika.

„Pro nás jste mistři,“ burácelo Kajot Arenou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportéži Radiožurnálu Pavel Petr a Petr Kadeřábek byli u oslav v kabině pardubických hokejových mistrů

„Měli jsme trochu štěstí, ale vyhráli jsme to a v semifinále jsme makali, říkali jsme, že chceme znovu finále. Tam to pak bylo s Brkem proti mému bratrovi, což bylo pro nás oba super, i pro celou rodinu. Ale vyhrál jsem já, mistři jsme my, Pardubice!“ popisoval cestu za titulem Hynek Zohorna.

Úsměv zdobil i rozbitou tvář Daniel Rákose, který se v celé finálové sérii stal terčem bezpočtu tvrdých ataků ze strany hráčů brněnské Komety.

„Vůbec jsem si to neužíval, ale myslím, že to prospělo mančaftu. A když je to dobré pro tým, klidně tu roli přijmu, budu dostávat rány a schytávat jejich nadávky. Zasměju se tomu a pak si zvednu ten pohár.“

Pohár nad hlavu Daniel Rákos opravdu zvedl, zatančil na ledě před rozjásanými pardubickými fanoušky a odkráčel do rozjásané kabiny nových mistrů.

„Tak jsme mistři, no a co…,“ znělo bujaře z kabiny pardubických mistrů.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme