V čele hokejové extraligy je Litvínov, v 19. kole se dařilo novým trenérům

Po reprezentační pauze vyplněné Karjala Cupem se opět rozjela hokejová extraliga. V zápasech devatenáctého kola se představili i dva noví trenéři. Vítkovice pod koučem Svozilem získaly po 13 zápasech 3 body, Plzeň vedená Michalem Strakou porazila Třinec a pomohla na první místo tabulky Litvínovu.

Pavel Francouz se po návratu z Karjala Cupu podílel na další výhře Litvínova

Pavel Francouz se po návratu z Karjala Cupu podílel na další výhře Litvínova | Zdroj: ČTK

Vítkovičtí hokejisté pod novým trenérem Ladislavem Svozilem začali zápas skvěle. V deváté minutě prostřelil Furcha v brance pražského týmu z vrcholu kruhu Tomáš Svoboda, o necelé dvě minuty později se ze stejného prostoru prosadil i Ondřej Roman a domácí vedli 2:0.

Slavia dokázala snížit až dvě a půl minuty před koncem druhé části hry. Na gól Tomáše Doležala ale ještě do přestávky zareagoval Erik Němec a vrátil Vítkovicím dvoubrankové vedení.

V čase 59:01 snížil na rozdíl jediného gólu zkušený útočník Slavie Tomáš Vlasák, vyrovnat už se ale Pražanům nepovedlo. Vítkovice tak v prvním zápase pod novým koučem vyhrály 3:2 a po třinácti kolech opět získaly 3 body.

Třinci se nedaří, předstihl ho Litvínov

Plzeň poprvé v extralize vedl Michal Straka, který v reprezentační přestávce nahradil Milana Razýma. Nový kouč při své premiéře dovedl Západočechy k vítězství nad vedoucím Třincem.

Škoda Plzeň dvakrát v zápase vedla díky Kratěnovi a Kašpaříkovi. Oceláři ale v obou případech dokázali Irglem a Plíhalem vyrovnat. V polovině třetí třetiny se ale dvakrát během dvou minut a jedné sekudny prosadil Ján Sýkora. Slovenský útočník potom gólem do prázdné branky završil čistý hattrick a vítězství domácích 5:2.

Třinci se v poslední době nedaří. Prohrál čtvrté z posledních pěti utkání a klesl na druhé místo extraligy.

Hráči Hradce Králové vedli v po osmi minutách na hřišti Litvínova díky přesné kombinaci zakončené Tomášem Mertlem. Ještě v první třetině ale otočili skóre litvínovští útočníci Martin Ručinský a Peter Jánský.

Do konce zápasu pak Verva svůj náskok navýšila ještě o dvě branky. Vstřelil je ve 27. minutě Kamil Piroš a 4 minuty před koncem veterán Jiří Šlégr. Litvínov zvítězil v šestém z posledních sedmi zápasů, tentokrát 4:1 a vede českou nejvyšší hokejovou soutěž.

Zlín je stále poslední

I po reprezentační přestávce pokračuje trápení úřadujícího mistra ze Zlína, který prohrál v Pardubicích a je stále poslední. Na domácí góly Zohorny a Tybora sice dokázali odpovědět Valaši Ondráček a Říčka. Od 29. minuty ale skórovali pouze Východočeši a díky brankám Starého, Cetkovského, Radila a Nahodila zvítězili 6:2.

Pardubice v letošní sezoně vyhrály 8 z deseti domácích zápasů a díky třem bodům se posunuly na třetí místo extraligové tabulky.

Olomoucký nováček nejvyšší hokejové soutěže z Olomouce zvítězil v Liberci. Bílí Tygři sice po 146 sekundách vedli, když Urbanova střela proklouzla skrz gólmana Vošvrdu do branky. Ještě v první desetiminutovce ale Peter Zuzin a Jiří Ondrušek obrátili vývoj zápasu na stranu Olomouce.

Ve 46. minutě navíc liberecké obraně ujeli při vlastním oslabení Jakub Herman s Markem Lašem a druhý jmenovaný zvýšil na 3:1 pro Olomouc. V poslední minutě snížil Tomáš Filippi, na remízu ale Bílí Tygři nedosáhli a prohráli 2:3.

Mladé Boleslavi se daří hlavně na kluzištích soupeřů, což dvě třetiny potvrzovala v Karlových Varech – po 40 minutách vedla v KV Areně 2:0 díky dvěma brankám Bárty. Ve třetí části hry ale dvěma góly vyrovnal Radek Duda a poslal zápas do prodloužení.

Nastavení se hrálo necelé dvě minuty čistého času, když se od modré čáry napřáhl Vojtěch Tomeček a nechytatelnou ranou zajistil Energii druhý bod za vítězství 3:2 v prodloužení.

Devatenácté kolo se dohraje příští úterý zápasem Sparty s Kometou Brno.

Hokejisté Karlových Varů doma prohrávali už 0:2, přesto slaví nad Mladou Boleslaví výhru v prodloužení | Foto: ČTK

19. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. T. Svoboda (Burger, Čerešňák), 11. Roman, 40. E. Němec (T. Svoboda) - 38. J. Doležal (Stránský, Vas), 60. Vlasák (Krejčí). Rozhodčí: Homola, Polák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 4340.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Ručinský (Gerhát), 15. Jánský (Lukeš, Hübl), 27. Piroš (Trávníček), 56. Šlégr (Pavlík, Trávníček) - 8. Mertl (Šimánek, Slovák). Rozhodčí: Hodek, Smitka - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 4987.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. T. Zohorna, 15. Tybor (P. Sýkora, Benák), 29. Starý (Marcinko), 35. Cetkovský (Píša), 38. T. Zohorna (P. Sýkora), 52. Nahodil (Tybor, Radil) - 12. Ondráček, 24. Říčka. Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Bláha, Ondráček. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 7680.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. T. Urban (A. Dlouhý), 60. Filippi (Valský, Radivojevič) - 7. Zuzin (Herman), 9. Ondrušek, 46. Laš (Herman). Rozhodčí: Hribik, Souček - Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3272.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 10. Kratěna (Mozík, Kadlec), 32. Kašpařík (Lev, J. Sýkora), 50. J. Sýkora, 52. J. Sýkora (Lev), 60. J. Sýkora - 20. Irgl (Adamský, Trončinský), 44. Plíhal (Hrňa). Rozhodčí: Fraňo, T. Horák - Blümel, Kis. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 4026.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:2 v prodloužení (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 49. Duda (J. Kverka ml., Bičánek), 54. Duda (D. Hruška, Harant), 62. V. Tomeček (Šmach) - 15. Bárta (Vrbata, Trška)‚ 37. Bárta (M. Hruška, D. Výborný). Rozhodčí: Turčan, R. Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2747.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít