V Česku se místa k stání na stadionech ruší, v NHL experimentují opačným směrem

Ať už je důvodem snaha udělat pro fanoušky první poslední a tím je přilákat na tribuny, nebo ať jde třeba o pokus na sebe trošku upozornit něčím jiným a originálním, letošní krok vedení ottawských Senátorů v NHL je z pohledu hokejového příznivce hodně zajímavý. Na tribunách tamní haly se totiž objevila rarita v podobě sektoru k stání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomouckému zimnímu stadionu se říká "Plechárna" | Foto: Ivo Opletal

O tom, jak to s povědomím o tomhle sektoru vypadá, svědčí i to, že dva ottawští hokejoví novináři, kteří dorazili do New Jersey na zápas Senátorů s domácími Devils, na otázku nechápavě kroutili hlavami - zřejmě si ještě nestihli změny všimnout.

„O lístky na stání zájem určitě je, samozřejmě hlavně při zápasech, které jsou vyprodané nebo skoro vyprodané. Je to úplně pod střechou arény a hokej se z toho sektoru musí sledovat náramně,“ uvedl Christopher Skinner, člen marketingového oddělení klubu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novince v NHL, sektoru pro stání, zjišťoval podrobnosti reportér Tomáš Lörincz

Místa k stání ale nejsou klasickým fanouškovským kotlem, jaké jsou známé například v Česku.

„Máme pro ty nejvěrnější a nejvášnivější fanoušky sektor a ten je pochopitelně nejvíc slyšet. Lidi tam chodí všichni v dresech, fandí, bubnují. To je určitě ten nejhlasitější sektor v aréně,“ doplnil Skinner.

Ottawa nemá ani oficiální přehled o tom, jestli si vstupenky na stání kupují spíš mladí a studenti, nebo jestli je sektor k stání opravdu sektorem pro každého.

Místa na stání jsou hokejovou klasikou, aspoň v Evropě, a hráči jsou vesměs pro jejich zachování. Jako zajímavou hodnotil myšlenku zavedení této možnosti v NHL i Dominik Hašek.

„Jde o pořádně nezvyklý krok. Když jsem hrál, tak nic takového neexistovalo. Když se stojí, tak se zápas lépe prožívá. Člověk se i zahřeje. Určitě bych lidem tribuny na stání nebral,“ řekl legendární gólman.

Ostatní kluby z nejkvalitnější hokejové soutěže světa se zatím na téma, jestli k podobnému kroku sáhnou také, nevyjadřují.

Tomáš Lörincz, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme