V dohrávce 20. kola hokejové extraligy vyhrál poslední Liberec nad Třincem

Hokejisté Liberce porazili v dohrávce 20. kola Tipsport extraligy Třince 2:1. O oba góly posledního celku tabulky se postaral Pospíšil a Bílí Tygři tak ztrácí na třinácté České Budějovice dva body. Oceláři zůstávájí nadále sedmí.

Souboj libereckých Bílých Tygrů s Oceláři z Třince byl plný osobních soubojů a vyloučení | Zdroj: ČTK

Úvodní dějství příliš hokejové krásy natož šancí divákům v ochozech Tipsport Arény nenabídlo, a to i přesto že čtyřikrát hrálo v nestejném počtu hráčů na ledě. Ani jeden z týmů ale ani v přesilovce soupeře příliš neohrozil. Do druhé třetiny i přes oslabení pokračující z první, vstoupili lépe hosté.

Skóre ovšem otevřeli po 22. minutách Bílí Tygři zásluhou branky Tomáše Pospíšila, který se v dresu Liberce trefil poprvé od příchodu z pražské Slavie. Po akci Čutty s Nedvědem propálil z bezprostřední blízkosti brankáře Ocelářů Hrubce. V polovině utkání mohl srovnat stav Zagrapan, z mezikruží Pince ale nepřekvapil.

I nadále se liberečtí soustředili především na pozornou obranu a pokračovala také nekázeň na hrací ploše. Druhou brankou v utkání pak ve třetí třetině při přesilovce zvýšil Pospíšil. Necelé tři minuty na to snížil z dorážky vlastní střely Adamský a připravil tak Pince o čisté konto. Ten ovšem další puk za svá záda nepustil ani při největší příležitosti Varaďy a hosté tak posedmé za sebou odjíždějí z kluziště soupeře s porážkou.

20. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Pospíšil (Nedvěd, Čutta), 43. Pospíšil (Bárta) - 46. Adamský. Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7, navíc Nedvěd (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3296

Liberec: Pinc - Šmíd, Čakajík, Čutta, Jánošík, Derner, Výtisk, Moravec, Štich - Bárta, Nedvěd, Pospíšil - Víšek, Filippi, Dušek - J. Vlach, Bortňák, Jonák - Krejčík, Galamboš, Špaček. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun
Třinec: Hrubec - Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Podešva - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Zagrapan, Adamský - Rákos, Polanský, Klimenta - Hrňa, Peterek, Orsava. Trenéři: Turek a Janků

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít