V dohrávce 37. kola hokejové extraligy zdolal Chomutov doma Hradec Králové

Jediné utkání měla dnes na programu hokejová Tipsport extraliga. V dohrávce 37. kola hostil doma Chomutov hokejisty Hradce Králové. Na branky velmi chudý zápas na svou stranu nakonec strhli hráči domácího celku, kteří o svém vítězství 2:0 rozhodli v závěrečné dvacetiminutovce.

Dnešní dohrávka příliš banek nepřinesla

Dnešní dohrávka příliš banek nepřinesla | Zdroj: ČTK

Nechybělo přitom málo a diváci mohli být svědky vstřelené branky domácího týmu mnohem dříve. Domácí útočník Sklenář totiž v 6. minutě využil zaváhání v rozehrávce Mountfieldu a za pomoci důrazu překonal gólmana Kacetla.

Sudí však gól posléze po poradě s videorozhodčím neuznali, a to z toho důvodu, že se Sklenář dostal do kontaktu s brankářem Hradce Králové.

Do konce první třetiny již žádný gól nepadl a vyrovnaný byl duel i z pohledu poměru střel.

Příliš akce na ledě nebylo vidět ani v prostředním dějství, které nabídlo pouze tři nevyužité přesilové hry. Za největší šanci na změnu skóre se asi dala považovat ta Romana Červenky ze 40. minuty, kdy forvard Pirátů jen těsně minul odkrytou bránu Mountfieldu.

První gól zápasu tak nakonec padl až ve třetí třetině, kdy v 52. minutě dvojnásobnou početní výhodu využil nejproduktivnější hráč soutěže Červenka. Reprezentační útočník díky této trefě zaokrouhlil počet svých kanadských bodů v sezoně na rovných 50.

V posledních 10 minutách základní hrací doby následně padl ještě jeden gól poté, co Pospíšil po přihrávce Červenky upravil při závěrečné power play hostů na konečných 2:0.

Piráti výhrou potvrdili, že se jim doma daří, protože bodovali již v pátém zápase na domácím ledě v řadě. Navíc se jim podařilo vylepšit nelichotivou bilanci z posledních týdnů, kdy v předchozích osmi zápasech zvítězili jen dvakrát.

Dohrávka 37. kola hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 52. Červenka (Pospíšil, V. Růžička ml.), 60. Pospíšil (Červenka, Tomica). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 3945.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít