V duelu mezi Pardubicemi a Třincem zářili gólmani Hudáček a Hrubec

Zápas 25. kola hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Třincem rozhodly výkony brankářů. Šťastnější byl nakonec pardubický Július Hudáček. Gólman, který na východě Čech odchytal zatím tři utkání, přijímal po výhře 2:1 v prodloužení od svých spoluhráčů velké pochvaly.

Gólman Pardubic Július Hudáček v utkání 23. kola hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Plzní, hraném 26. listopadu v Pardubicích | Zdroj: ČTK

„Takové zápasy mám rád, když je to hokej nahoru, dolů. Třinec hrál opravdu krásný hokej. My jsme se jim přizpůsobili, takže z toho byl velmi krásný zápas pro diváka,“ říká Hudáček.

Nervy pardubických a třineckých fanoušků byly velké. Hosté z Třince vedli ještě do 59. minuty 1:0. V danou chvíli vyvrcholil tlak domácích, ale nutno říct, že měli nespočet příležitostí k tomu dát mnohem hezčí branku.

00:00 / 00:00

Reportáž Štěpána Pokorného o skvělých výkonech brankářů v utkání hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Třincem

„Tam byla střela z úhlu a jedna, druhá, třetí dorážka, a pak to tam nějak zametl kolem první tyče. Mela, no,“ popisuje Šimon Hrubec, jak se za jeho záda dostal puk při prvním inkasovaném gólu.

Opora Ocelářů neměla logicky po utkání dobrou náladu. Aspoň trošku ji ale musel hřát výkon, kterým ničila šance domácích. Stejný pocit, i když podpořený větším úsměvem, měl i Hudáček, jenž po utkání svůj protějšek pochválil.

„Pak chytal výtečně, měl tam jisté, čisté zákroky, takže to bylo o jednom šťastném gólu, a ten jsme dali my, tak jsme velmi rádi,“ dodává slovenský gólman a posila Pardubic Július Hudáček.

Štěpán Pokorný, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít