V extraligové dohrávce vybojovali hokejisté Plzně tři body ve Vítkovicích

Vítkovičtí hokejisté prohráli v dohrávce 6. kola extraligy na domácím ledě s Plzní 1:4 a připsali si čtvrtou prohru v řadě a v tabulce zůstali na 12. místě. Naopak plzeňští Indiáni se ziskem tří bodů vyhoupli na 4. příčku.

Hokejisté Plzně vyhráli ve Vítkovicích, brankář Pavel Kántor zasahuje před plzeňským Tomášem Kudělkou | Zdroj: ČTK

V úvodu utkání měli domácí dvakrát k dispozici přesilovou hru, ale ani jednou si s početní výhodou nedokázali poradit. Naopak Plzeň při první přesilovce udeřila. Kántora prostřelil z úhlu Johnson.

V 15. minutě bylo s domácími ještě hůře, když se prosadil střelou z pravé strany Kubalík. Kontaktní branku vstřelil jedenadvacet vteřin před první sirénou Olesz, který bekhendovým blafákem proměnil trestné střílení.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, ale gól Kracíka musel ještě posvětit videorozhodčí. Pět minut před koncem druhé části využila Plzeň podruhé přesilovou hru. Tentokrát vyloučení Burgera potrestal Jeřábek.

Třetí třetinu okořenila bitka Šticha s Hollwegem, po které odešli oba hráči do kabin. V poslední minutě zápasu mohl ještě zvýšit Schleiss, ale neproměnil trestné střílení.

Dohrávka 6. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Olesz z trestného střílení - 11. Johnson (Hossa, Jeřábek), 15. Kubalík (Pulpán), 26. Kracík (Kubalík), 36. Jeřábek (Pulpán, Johnson). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Bláha, Frodl. Vyloučení: 8:9, navíc Štich - Hollweg oba 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 3942.
Vítkovice: Kantor (15. Dolejš) - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Čerešňák, Klok, Kovář - Olesz, Strapáč, Szturc - Vandas, Balán, J. Káňa I - Zdráhal, Burger, Kucsera - M. Hlinka, Kolouch, Gřeš. Trenéři: Svozil a Petr.
Plzeň: Polívka - Kadlec, D. Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Indrák, Kracík, Kubalík - Johnson, Lev, Hossa - Hollweg, Preisinger, Poletín - od 41. navíc J. Sýkora. Trenéři: Michal Straka a Čihák

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít