V extralize vyčnívali brankáři, hned čtyři vychytali nulu. Vedení si pojistil Liberec

V kompletním 28. kole extraligy se gólově prosadilo pouze deset týmů ze čtrnácti, čtyři gólmani naopak sklízí pochvaly za vychytaná čistá konta. Z brankově nebohaté dávky zápasů vyčnívá pouze třináctigólová přestřelka Chomutova s Mladou Boleslaví.

Ján Lašák (vlevo) se raduje právem, vychytal první čisté konto v sezoně

Ján Lašák (vlevo) se raduje právem, vychytal první čisté konto v sezoně | Zdroj: ČTK

Ján Lašák z Liberce, Libor Kašík ze Zlína, Karel Vejmelka z brněnské Komety a Tomáš Závorka z Karlových Varů. Ti všichni odjížděli z ledu bez inkasovaného gólu a zajistili svým týmů vítězství. Ve stejném počtu se brankáři vyznamenali naposled před dvěma lety.

Pátým brankářem s čistým kontem mohli být Olomoucký Branislav Konrád, který držel vedení 1:0 nad Hradcem Králové ještě na začátku 44. minuty. Ve zbytku zápasu ho však překonali Jaroslav Kudrna a Rastislav Dej, díky kterým Mountfield otočil zápas a dostal se na druhé místo v tabulce.

Náskok v čele tabulky drží liberečtí Bílí Tygři, kteří porazili Litvínov jedinou brankou. Vstřelil je ve 37. minutě Michal Bulíř, který ve vlastním oslabení ujel s Radivojevičem do přečíslení dvou proti jednomu a vychutnal si obránce Vervy i brankáře Petráska.

Domácím při absenci tří útočníků základní sestavy, včetně nejproduktivnějšího hráče týmu Jelínka, pomohl brankář Ján Lašák svým prvním čistým kontem v sezoně.

Chomutovská přestřelka

Zatímco na ostatních stadionech příliš branek nepadalo, v Chomutově viděli diváci gól v síti v průměru každých necelých 5 minut. K vítězství Pirátů nad Mladou Boleslaví přispěl hattrickem Michal Vondrka, s gólem a třemi asistencemi se přidal i Roman Červenka.

Středočechům nestačili ani dvougóloví střelci Pacovský a Ovčačík. Po prohře 6:7 se vracejí z Chomutova bez bodu a jejich dnešní soupeř je v tabulce dotáhl na minimální rozdíl.

Zlín využil aktuální špatné formy Sparty ve venkovních zápasech. Pražský tým mimo svou domácí halu ve Vysočanech prohrál čtvrtý zápas za sebou a znovu jednoznačně. O výhru 4:0 se dvěma brankami postaral Roberts Burkats.

Pražené nebyli schopni vyzrát na brankáře PSG Libora Kašíka, který zaznamenal druhou vychytanou nulu v ročníku. Zlín vyhrál čtvrté z posledních pěti utkání. Ve všech pěti bodoval.

V přímém souboji o sedmé místo v extralize vyhrála Kometa Brno na ledě Vítkovic 1:0 po přesilovkové trefě Petra Kuboše. Vítkovice se musí smířit s pátou porážkou v řadě, zato Brňané proti Ostravanům zlomili sérii šesti porážek ve vzájemných zápasech.

Karlovy Vary našly 'svůj styl' hokeje a prolomily smolnou domácí sérii

Hokejisté Karlových Varů navázali na výhru v Plzni a přerušili sérii domácích proher. Tentokrát Energie porazila trápící se Třinec 2:0 a v tabulce Tipsport extraligy na něj ztrácí už jen tři body.

Rozhodující branku dal na konci první třetiny slovenský útočník Martin Bartek. Do prázdné branky se v závěru prosadil Václav Skuhravý.

Plzeňští Indiáni vyhráli na ledě Pardubic 4:2 a i ve třetím vzájemném zápase v sezoně tak Východočechy porazili. Indiáni o zisku tří bodů rozhodli ve druhé třetině, ve které třikrát skórovali. Plzeň v Pardubicích uspěla, i když postrádala svého nejlepšího střelce Dominika Kubalíka.

28. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávka: 13. Poulíček (Nahodil), 41. Redenbach (Čáslava) - 23. Bližňák (Hossa, Kratěna), 30. D. Sklenička, 35. Kracík (Jeřábek, Schleiss), 57. Indrák. Rozhodčí: T. Horák, Polák - Kis, Lučan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 7244.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 7:6 (2:2, 2:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 9. Tomica (Červenka, Harant), 12. Hřebejk (V. Růžička ml.), 35. Vondrka (Červenka), 38. V. Růžička ml. (Harant, Dlapa), 42. Vondrka (V. Růžička ml.), 45. Červenka (Tomica), 52. Vondrka (Jánošík, Červenka) - 4. R. Hruška (Bárta), 18. Ovčačík (R. Hruška), 26. Ovčačík (Urban), 41. Pacovský (Voráček, Urban), 45. Pacovský (Klepiš), 49. Lenc (Stříteský, Voráček). Rozhodčí: Hribik, Souček - Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4819.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 37. Bulíř (Radivojevič). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5731.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 19. Bartek, 60. Skuhravý. Rozhodčí: R. Svoboda, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2714.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Kotvan, 19. Bukarts (P. Holík), 28. Bukarts (P. Holík, Říčka), 32. Maruna (Kubiš). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Forman (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5005

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 39. Kuboš (L. Čermák, Kaberle). Rozhodčí: Baluška (SR), Novák - Lukš, Skopal. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 6016.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. T. Mikúš (Zeman) - 44. J. Kudrna (Frühauf, T. Knotek), 55. Dej. Rozhodčí: Čech, Hradil - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:5, navíc Skrbek (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3193.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít