V Galerii Harfa byla slavnostně otevřena Síň slávy českého hokeje

V pražské Galerii Harfa, která sousedí s O2 arénou, byla slavnostně otevřena Síň slávy českého hokeje, která může být už v příštích dnech stylovou atrakcí pro návštěvníky světového šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek a jeho tehdejší trenér Josef Bruk v Síni slávy u brankářské výstroje z olympiády v Naganu | Zdroj: ČTK

„Když jsme zakládali hokejovou Síň slávy, tak jsme neměli kamennou, ale virtuální. Teď už tady bude opravdová a je to výjimečný okamžik pro český hokej i pro českou veřejnost,“ pochvaloval si brankář Dominik Hašek.

Vypodobnit několika málo slovy, co zajímavého je nachystáno pro návštěvníky, to je opravdu nelehký úkol. Předseda hokejového svazu Tomáš Král je stejného názoru.

Přehrát

00:00 / 00:00

V galerii Harfa byla slavnostně otevřena Síň slávy českého hokeje, která může být stylovou atrakcí pro návštěvníky světového šampionátu

„Je tam tzv. Great hall, která je věnovaná členům Síně slávy. Je k vidění spousta videí, fotek, vzpomínek. Je toho strašný množství a každému stojí za to, aby se přijel podívat.“

Hokejoví fanoušci budou mít v Síni slávy také možnost poslechnout si úryvky rozhlasových reportáží připomínajících slavné kapitoly československého a českého hokeje.

Mezi těmi nechybí ani slavný gól Milana Nového z utkání Kanadského poháru 1976, které tehdy od mikrofonu sledoval Stanislav Sigmund.

Mimochodem - autor onoho gólu Milan Nový při dnešním slavnostním otevření Síně slávy také nechyběl. A nemohl se ani vyhnout otázce, zda právě tuto gólovou trefu považuje za nejvzácnější exponát ve svojí přebohaté střelecké sbírce.

„Určitě, protože porazit slavný kanadský tým, navíc v Montrealu, to se nepodaří každý den. Vyhrát v Kanadě to hodně znamená,“ usmíval se Milan Nový.

Síň slávy českého hokeje v galerii Harfa. Její součástí jsou speciální světelné interaktivní instalace, hokejový trenažér a mnoho skvostů z české hokejové historie i současnosti. | Foto: ČTK

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme