V hokejové NHL pokračuje výluka. Obě strany sporu se opět nedohodly

Nový pokus o záchranu zbytku sezony hokejové NHL nevyšel. Po nadějném začátku jednání se zástupci hráčské asociacie a vedení NHL opět nedohodli. Zástupci asociace hokejistů sice přišli s novým návrhem, kluby ho ale nepřijaly. Kandsko-americká soutěž je ve výluce už od 15. září a přišla o více než třetinu sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komisionář NHL Gary Bettman | Zdroj: Reuters

Šéf hokejových odborů Donald Fehr už mluvil před novináři optimisticky o konci sporů. Pak ale dostal vzkaz, že majitelé klubů nesouhlasí s návrhem hráčů. Tentokrát už nebyly hlavním předmětem sporu peníze, ale délka platnosti kolektivní smlouvy.

Kluby chtějí, aby byla deset roků s možností vypovězení po osmi letech. Hráči požadují platnost o dva roky kratší. Podle Donalda Fehra je čas na urovnání sporu minimální.

"Dosáhli jsme dramatickeho pokroku. Navrhujeme dlouhodobý systém, který během své platnosti zaručí hráčům miliardy a miliardy dolarů. Musíme mít systém, který funguje, bez toho to nepůjde. Jsem neuveřitelně zklamán, že jsme tam, kde jsme. Budeme se muset zhluboka nadechnout a začít znovu," komentoval negativní výsledek komisionář NHL Gary Bettman.

Neshody v NHL většinou vítají fanoušci hokeje v Evropě, kde hráči z nejprestižnější soutěže na světě po dobu výluky hrají. Po čtvrtečním jednání je možné, že stejně jako v sezoně 2004/2005 odehrají některé hvězdy NHL celý ročník ve svých domovských soutěžích.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme