V Jihlavě se utkají čeští a slovenští hokejoví veteráni. V nominaci jsou i vítězové z Nagana

Řada vynikajících hokejistů, reprezentantů se zkušenostmi z olympijských turnajů, světových šampionátů a zámořské NHL, se představí v utkání Světové veteránské ligy Česká republika – Slovensko, které se bude hrát na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Kladna Pavel Patera

Kapitán Kladna Pavel Patera | Foto: Jana Káninská

V českém týmu, jehož výběr obstaral trenér Jan Gusta Havel, jsou i dva zlatí medailisté z Nagana 1998 – Pavel Patera a David Moravec. Nejstarším Čechem bude v Jihlavě domácí veterán Oldřich Válek, který letos oslavil 55. narozeniny.

Slovenský tým nominovali Jozef Golonka a Dárius Rusnák. Spoléhat budou třeba na Žigmunda Pálffyho či Ľubomíra Sekeráše.

Světová hokejová veteránská liga je společným projektem Mezinárodní hokejové federace IIHF a Legends Park Sports and Entertainment Complex. Účastníky jsou výběry České republiky, Finska, Německa, Ruska, Slovenska a Švédska.

Zápas se hraje 29. listopadu od půl páté odpoledne a náš web ho nabídne v přímém přenosu na streamu.

V dalších zápasech se střetnou 21. listopadu 2015 v Landshutu Německo s Ruskem a 29. listopadu 2015 v Jihlavě Česká republika se Slovenskem. Nejlepší čtyři mužstva se v lednu 2016 zúčastní finálového turnaje, který bude hostit Ledový palác v Moskvě.

Nominace ČR:
Brankář: Dušan Salfický, Martin Kučera.
Obránci: Milan Chalupa, František Kaberle, Martin Maškarinec, Jaroslav Nedvěd, Josef Řezníček, Bedřich Ščerban, Jiří Vykoukal.
Útočníci: Otakar Janecký, Petr Kořínek, Tomáš Kucharčík, David Moravec, Pavel Patera, Jan Peterek, Petr Rosol, Radek Ťoupal, Viktor Ujčík, Oldřich Válek, Richard Žemlička.
Trenér: Jan Gusta Havel.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme