V Jihlavě se utkají čeští a slovenští hokejoví veteráni. V nominaci jsou i vítězové z Nagana

Řada vynikajících hokejistů, reprezentantů se zkušenostmi z olympijských turnajů, světových šampionátů a zámořské NHL, se představí v utkání Světové veteránské ligy Česká republika – Slovensko, které se bude hrát na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Kladna Pavel Patera | Foto: Jana Káninská

V českém týmu, jehož výběr obstaral trenér Jan Gusta Havel, jsou i dva zlatí medailisté z Nagana 1998 – Pavel Patera a David Moravec. Nejstarším Čechem bude v Jihlavě domácí veterán Oldřich Válek, který letos oslavil 55. narozeniny.

Slovenský tým nominovali Jozef Golonka a Dárius Rusnák. Spoléhat budou třeba na Žigmunda Pálffyho či Ľubomíra Sekeráše.

Světová hokejová veteránská liga je společným projektem Mezinárodní hokejové federace IIHF a Legends Park Sports and Entertainment Complex. Účastníky jsou výběry České republiky, Finska, Německa, Ruska, Slovenska a Švédska.

Zápas se hraje 29. listopadu od půl páté odpoledne a náš web ho nabídne v přímém přenosu na streamu.

V dalších zápasech se střetnou 21. listopadu 2015 v Landshutu Německo s Ruskem a 29. listopadu 2015 v Jihlavě Česká republika se Slovenskem. Nejlepší čtyři mužstva se v lednu 2016 zúčastní finálového turnaje, který bude hostit Ledový palác v Moskvě.

Nominace ČR:
Brankář: Dušan Salfický, Martin Kučera.
Obránci: Milan Chalupa, František Kaberle, Martin Maškarinec, Jaroslav Nedvěd, Josef Řezníček, Bedřich Ščerban, Jiří Vykoukal.
Útočníci: Otakar Janecký, Petr Kořínek, Tomáš Kucharčík, David Moravec, Pavel Patera, Jan Peterek, Petr Rosol, Radek Ťoupal, Viktor Ujčík, Oldřich Válek, Richard Žemlička.
Trenér: Jan Gusta Havel.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme