V klíčových duelech o předkolo play off uspěly Č. Budějovice a Litvínov

48. kolo hokejové O2 extraligy přineslo několik klíčových zápletek. Zlín ztratil body v Kladně, které tak opět stáhlo náskok Komety. Ve vzájemných duelech o postup do předkola play off porazily České Budějovice Mladou Boleslav a Litvínov Karlovy Vary.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Geus Okna Kladno - PSG Zlín 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Domácí měli lepší nástup do všech třetin, v jejich prvních desetiminutovkách vstřelili čtyři góly a podržel je i brankář Cikánek. Sice inkasoval dva lacinější góly, ale všechny ostatní šance Zlína vychytal. Překonali ho pouze Balaštík a Kristek.

Branky a nahrávky: 2. Kalla (Bílek), 23. Melka (Šmach), 30. Patera (Kalla), 46. Valský (Kalla, Bílek), 55. Stieler (Kuchler) - 15. Balaštík, 53. Kristek (Důras). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 2034.

00:00 / 00:00

Reportáž ze 48. kola O2 extraligy

HC Kometa Brno - HC Eaton Pardubice 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Průměrné utkání s lepší kombinační schopností hostujícího mužstva skončilo po šedesáti minutách nerozhodně. Domácí vedli gólem Erata, za Východočechy vyrovnal Pivko. Nastavený čas také nerozhodl, a tak došlo na samostatné nájezdy, ve kterých o zisku dvou bodů pro domácí rozhodl Šindel.

Branky a nahrávky: 8. Erat (Mojžíš, Dopita), rozhodující nájezd Šindel - 37. Pivko (Cetkovský). Rozhodčí: Minář, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 3:3, navíc Koukal (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Dramatičnost této hokejové bitvy o předkolo play off byla předem dána faktem, že ani jeden tým nevedl o víc, než o gól. Litvínovští prohrávali 0:1 a 1:2, ale potom otočili vývoj zápasu a důležité body už si nenechali vzít.

Branky a nahrávky: 10. Trávníček (Skuhrovec, Jánský), 19. Pilař (Kubinčák), 34. V. Hübl (Lukeš, Pilař), 53. Lukeš (V. Hübl, Pilař) - 9. Kumstát (Loginov), 14. Skladaný (Loginov, Skuhravý), 46. Hřebejk (Skladaný, Němec). Rozhodčí: R. Polák, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:2. Diváci: 5366.

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Šedesát minut nabídlo divákům dva góly. Skóre otevíral mladoboleslavský Bahenský, vyrovnával domácí Snopek. V dalším průběhu, ani v prodloužení už branka nepadla. Jako jediný a tedy rozhodující samostatný nájezd proměnil Pletka.

Branky a nahrávky: 35. Snopek (Mikeska), rozhodující nájezd Pletka - 21. Bahenský (Boháč, T. Sýkora). Rozhodčí: Turčan, Husička - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4546.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Hosty nastartoval k dobrému výkonu gól Tomáše Kůrky už ve 30. vteřině zápasu. Pražané pozorně bránili a vítkovickou obranu naopak trápili rychlými brejky. Ve 46. minutě zvýšil náskok svého týmu Michal Vondra. Bojující domácí už stihli pouze korigovat výsledek, na což znovu zareagoval přesnou trefou poslední střelec zápasu Tomáš Kůrka.

Branky a nahrávky: 51. Trnka (Voráček, Štefanka) - 1. Kůrka (Clarke), 46. Vondrka (Havel, Červenka), 57. Kůrka (Vondrka). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4120.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Sparta přišla o Netíka, který byl po Kohnově faulu odvezen do nemocnice s otřesem mozku, a málem i o všechny body. Remízu zachraňovali domácí až v závěru, trápili se hlavně v přesilovkách. Její hře chyběla šťáva a výhra po nájezdech je asi maximum.

Branky a nahrávka: 55. Broš, rozhodující sam. nájezd Ton - 21. M. Růžička (Peterek). Rozhodčí: Blecha, Hodek - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:5, navíc Jan Hanzlík 10 min. - Kohn 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6463.

V předehrávaném utkání porazila vedoucí Plzeň Liberec 3:1

Miroslav Bureš, Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Ivan Quirenz, Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít