V Kravařích se konal předolympijský kemp hokejistů, dorazili Hemský, Eliáš či Frolík

Dvaadvacet českých hokejistů ze zámořské NHL pozval reprezentační kouč Alois Hadamczik na předolympijský kemp do Kravařů u Opavy. Na jednom místě se tak sešli mimo jiné Tomáš Plekanec, Marek Židlický, David Krejčí, Michael Frolík Patrik Eliáš nebo Aleš Hemský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá hokejka 2013: Tomáš Plekanec (uprostřed) osobně převzal cenu za třetí místo, vítěz David Krejčí ani druhý Jaromír Jágr se kvůli svým povinnostem v zámoří nemohli dostavit. Marek Židlický (vlevo) obsadil šesté místo, Patrik Eliáš (vpravo) osmé | Zdroj: ČTK

„Dlouho jsme se neviděli, takže jsme rádi, že jsme tady mohli strávit pár dnů a popovídat si. Bylo to fakt dobré. Rehabilitovali jsme a odpočívali, byla tady docela sranda,“ říkal útočník Edmontonu Aleš Hemský.

Utužení party bylo jedním, nikoli jediným důvodem předolympijského kempu. Vedle turnaje v nohejbalu nebo tenisu či tréninku v posilovně připravilo vedení reprezentace pro hráče několik mítinků zaměřených na olympijské hry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Adepti pro reprezentační kádr pro olympijské hry v Soči se sešli na kempu v Kravařích

Probíral se nejen herní systém, jakým bude národní tým v Soči hrát, ale také síla soupeřů ve skupině či motivace pro vrchol sezony, který bude pro mnohé možná posledním velkým turnajem kariéry.

„Může to tak být, ale pro mě to nijak nezmění mé myšlení nebo přípravu na turnaj. Budeme se snažit uspět, takhle velký reprezentační turnaj jsem ještě žádný nevyhrál, takže by bylo úplně fantastické, kdyby se to povedlo. Ale určitě ne z toho důvodu, že by to mohla být moje poslední olympiáda,“ vysvětloval Patrik Eliáš, který by měl být v Soči jedním z tahounů české reprezentace.

Hodně se ale bude očekávat třeba i od Michaela Frolíka, kterému se v Kravařích coby čerstvému vítězi Stanley Cupu dostalo vřelého přijetí.

„Všichni mi gratulovali. Je to super, když je tady taková parta. Spoustu kluků znám, někteří mladí byli naopak noví, takže jsme se teprve poznali. Bylo fajn, že jsme tady mohli být. Myslím, že partu máme dobrou."

Let z Kravařů Frolík odmítl

Už méně byl rád Michael Frolík, když za ním přišli jeho kamarádi z Kladna Plekanec, Tlustý a Židlický, kteří mu nabídli, aby s nimi z Kravařů domů odletěl malým šestimístným letadlem.

„Je pravda, že jsem to trochu řešil. Kluci mi předtím volali, jestli nechci letět s nimi, ale moc se mi do toho nechtělo,“ přiznával Frolík.

Nakonec trio odvážlivců zůstalo se svým nápadem osamoceno, odradit se ale rozhodně nenechalo.

„Už letí! Chudák Židla (Židlický). Jsem rád, že tam nejsem,“ pochvaloval si při pohledu na kroužící letadlo s kladenskými odvážlivci na palubě Patrik Eliáš.

Petr Kadeřábek, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme