V Litvínově jsou s loňskou extraligovou sezonou spokojení. Letos chtějí titul

Kdyby se měly naplnit všechny předsezonní plány účastníků hokejové extraligy, pak ani jediný celek nebude muset hrát baráž o udržení a nejméně polovina z nich získá domácí titul. Takhle to sice proveditelné není, ale proč by třeba výkonný ředitel Litvínova Robert Kysela nemohl vyslovit svoje hokejová přání pro začínající sezonu?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Ručinský (vlevo) a Pavel Francouz. Hráči, na které bude Litvínov v nové sezóně hodně spoléhat. | Foto: David Kalvas

"Abychom hráli v klidných vodách a nebyli pod moc velkým tlakem. Abychom mohli v klidu vyzkoušet různé varianty, kdo komu nejvíc sedí, a abychom se na play-off mohli dobře připravit, tak jako v loňské sezoně," přál by si Robert Kysela.

Poukázkou na zdravý litvínovský optimismus je určitě ještě čerstvá vzpomínka na play-off a na vyrovnanou sedmizápasovou sérii s Plzní, ve které dokázali Severočeši pozdějšího mistra hodně potrápit.

Přehrát

00:00 / 00:00

S loňskou sezónou jsou v Litvínově spokojení. Letos ale míří výš.

Ale například útočník Martin Ručinský raději přemýšlí o hokeji v čase přítomném a budoucím.

"Loňská sezona už je pryč. Pro nás byla dobrá. Myslím si, že jsme měli výbornou partu, nehráli jsme špatný hokej. Po dlouhé době jsme byli i v play-off. Letošní rok je ale letošní rok. Začíná úplně nová sezona," říká.

A aby rozbíhající se ročník extraligy byl z pohledu Litvínova ještě o něco příjemnější než ten uplynulý, k tomu se rozhodl přispět další ze spolutvůrců zlatého olympijského úspěchu z Nagana, obránce Jiří Šlégr.

Šlégr pro titul udělá vše

Po roční pauze se vrátil k hokeji. A aniž by tušil, v kolika extraligových zápasech nastoupí, i tak doufá, že může být svému týmu užitečný.

"Zrovna v obraně máme hodně mladých kluků. Já se jim snažím říkat určité věci a postřehy, které mám. Taky mám vidinu extraligového titulu. Jdu do toho a podrobím se čemukoli, aby se ten úspěch povedl," je odhodlaný Jiří Šlégr.

Pokud se teď například fanoušci Pardubic uculují nad litvínovskými plány a nepřipouštějí, že Severočeši by si z dnešní dohrávky druhého kola odváželi domů nějaký ten bodík, mají na to samozřejmě právo.

Ale i oni asi uznají, že každý hokejista by měl mít optimismus v popisu práce - bez ohledu na to, zda obléká dres toho či onoho klubu.

Aleš Procházka, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme