V New Yorku zkrachovalo další kolo jednání o osudu NHL

České hokejové kluby se zatím nemusejí loučit s hvězdami zámořské NHL. Další kolo jednání hráčské asociace a zástupců klubů skončilo v New Yorku vzájemným obviňováním obou stran. Jedna strana vyčítá druhé nerozumnou neústupnost, a naopak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komisionář NHL Gary Bettman | Zdroj: Reuters

Jak zástupci klubů, tak i hráči tvrdí, že se snažili být vstřícní. Aktuálně se jednalo o návrhu hráčské asociace, v němž údajně hráči udělali velké ústupky, na které ale komisionář NHL Gary Bettman nepřistoupil. Sám Bettman ale naopak tvrdí, že hráči ani pořádně jednat nechtějí.

Šéf hráčské asociace Donald Fehr zase říká, že v hlavním bodě, tedy kolik budou hráči dostávat z příjmů, už nejsou názory obou stran tak rozdílné, jako byly ještě před měsícem. Podle jeho slov přistoupili hráči na asi 80% požadavků majitelů klubů. Hráčská asociace se teď chce poradit se svými členy a znovu se má spojit s komisionářem soutěže Gary Bettmanem - už zítra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání hráčů s vedením NHL sledoval v New Yorku zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka

„Výluka v NHL samozřejmě stojí jak soutěž, tak i hráče velké peníze. Pokud bychom vycházeli z výpočtu Garyho Bettmana, který vše počítá z normálních příjmů NHL, každý den výluka stojí ligu osmnáct až dvacet milionů dolarů, hráče pak v celkovém součtu osm až deset milionů,“ informuje ze zámoří zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka.

Podobná situace nastala v NHL třeba v sezoně 1994/1995, tehdy jednaly obě strany až do 11. ledna, a teprve pak se dohodly. V roce 2005 se scházeli hráči a zástupci soutěže dokonce až do února, kdy se rozhodli, že zruší celý ročník soutěže.

Jiří Chum, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme