V NHL bodovali Češi. Gólmanu Pavelcovi se zápas nevydařil

Hokejista Patrik Eliáš přihrál na vítězný gól New Jersey v utkání NHL proti Ottawě. Ďáblové zvítězili 2:1 a na domácím ledě vyhráli čtvrtý zápas za sebou. I přesto jsou ale v tabulce NHL stále poslední.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Mezi střelce se ve dvanácti utkáních zapsali také dva čeští útočníci, ale jejich góly k výhře nepomohly. Nashville, za který skóroval Martin Erat, podlehl Calgary 2:3 po samostatných nájezdech. Branka Radima Vrbaty nestačila k bodům Phoenixu, který prohrál v San Jose 3:5.

Nevydařené utkání má za sebou brankář Ondřej Pavelec, jeho Atlanta prohrála 1:4 s New Yorkem Islanders. Český gólman si v zápase připsal 29 zákroků a až do úvodu druhé třetiny chytal bez chyby.

Pak ale ve 26. minutě vyrovnal svým premiérovým gólem v NHL Travis Hamonic a na konci druhé třetiny zajistili hostům rozhodující náskok P. A. Parenteau a dvě branky vstřelil Kyle Okopso.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít