V NHL zářili dvougóloví Palát a Kindl. Trefilo se celkem 5 Čechů

Gólovou přestřelku mezi Dallasem a Detroitem pomohl Rudým Křídlům vyhrát i český obránce Jakub Kindl, který se na vítězství 7:6 podílel dvěma góly. Dvakrát se mezi střelce zapsal i Ondřej Palát, hlavní hvězda zápasu Tampy Bay s Arizonou. Skórovali také Tomáš Plekanec, Dmitrij Jaškin a Michael Frolík.

Jakub Kindl (vlevo) je druhým nejproduktivnějším českým obráncem v NHL

Jakub Kindl (vlevo) je druhým nejproduktivnějším českým obráncem v NHL | Zdroj: Reuters

Na začátku třetí třetiny vedl domácí Dallas nad Detroitem 4:2, jeho náskok během dvou minut rozprášil Jakub Kindl. Bek, který se do sestavy Red Wings vrací po zranění kolena nejdřív nechytatelnou ranou snížil, o 45 sekund později dokončil akci Tomáše Tatara a vyrovnal.

Dallas si opět vybudoval dvoubrankový náskok. Když přihrávky Aleše Hemského zužitkovali Horcoff a McKenzie, Detroit ale i podruhé v zápase dokázal dvoubrankové manko stáhnout a po 36 sekundách prodloužení rozhodl o jeho vítězství 7:6 Niklas Kronwall.

Dvougólový večer zažil také útočník Tampy Bay Ondřej Palát. Třiadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku nejdřív v 7. minutě druhé třetiny v přesilovce srovnal náskok Arizony. Po třech minutách poslední části se opět prosadil k zakončení a vstřelil vítěznou branku na 3:1.

Tampa nakonec porazila Arizonu 4:2 a Ondřej Palát byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Prosadili se i další Češi. Tomáš Plekanec do prázdné branky pojistil vítězství Montrealu nad Columbusem 3:1. Branky Dmitrije Jaškina a Michaela Frolíka naopak nezabránily porážkám St. Louis a Winnipegu.

Pod domácí výhrou Ottawy nad Floridou 4:1 je naopak výrazně podepsán Milan Michálek, který dvakrát asistoval skórujícím spoluhráčům v dresu Senators.

Atraktivní zápas pod širým nebem na fotbalovém stadionu San Francisco 69ers vyhráli Los Angeles Kings, kteří porazili San José Sharks 2:1 a díky sedmému vítězství v řadě se posunuli před svého soupeře na místa zajišťující účast v play-off.

Zápasu LA Kings a San José Sharks přihlíželo na fotbalovém stadionu 70 tisíc diváků | Foto: Reuters

NHL:
Washington - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. Niskanen, 55. Fehr, rozh. nájezd Kuzněcov - 8. Hamonic, 60. Strome. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Holtby (Washington), 2. Johnson (Islanders), 3. Fehr (Washington).

Philadelphia - Nashville 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. Simmonds, 32. White, rozh. nájezd Voráček - 19. Wilson, 41. C. Smith. Střely na branku: 33:22. Diváci: 19.680. Hvězdy utkání: 1. Voráček, 2. White (oba Philadelphia), 3. Rinne (Nashville).

Toronto - Winnipeg 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 13. Komarov, 36. Winnik, 44. Kadri, 64. Van Riemsdyk - 14. Trouba, 20. Scheifele, 40. Frolík. Střely na branku: 33:34. Diváci: 19.359. Hvězdy utkání: 1. Van Riemsdyk, 2. Kadri, 3. Winnik (všichni Toronto).

Montreal - Columbus 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 3. a 14. Pacioretty, 60. Plekanec - 15. Foligno. Střely na branku: 24:32. Diváci: 21.286. Hvězdy utkání: 1. Pacioretty, 2. Price (oba Montreal), 3. Foligno (Columbus).

Ottawa - Florida 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 11. Turris (M. Michálek), 29. Ryan, 49. Karlsson (M. Michálek), 53. Lazar - 8. Barkov. Střely na branku: 39:22. Diváci: 16.938. Hvězdy utkání: 1. Turris, 2. Karlsson, 3. Hammond (všichni Ottawa).

Edmonton - Anaheim 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 21. Purcell - 1. Beauchemin, 53. Getzlaf. Střely na branku: 27:21. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Getzlaf, 2. Palmieri (oba Anaheim), 3. Jakupov (Edmonton).

St. Louis - Pittsburgh 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 55. Jaškin, 59. I. Cole - 17. a 36. Comeau, 27. Hörnqvist, 53. Sutter. Střely na branku: 23:29. Diváci: 19.621. Hvězdy utkání: 1. Comeau, 2. Letang, 3. Greiss (všichni Pittsburgh).

Dallas - Detroit 6:7 v prodl. (1:1, 3:1, 2:4 - 0:1)
Branky: 13. Jamie Benn, 36. Daley, 38. Eakin, 39. E. Cole, 45. McKenzie (Hemský), 51. Horcoff (Hemský) - 30. a 59. Dacjuk, 41. a 42. Kindl, 17. Nyquist, 53. Abdelkader, 61. Kronwall. Střely na branku: 34:36. Diváci: 18.532. Hvězdy utkání: 1. Dacjuk (Detroit), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Kronwall (Detroit).

Arizona - Tampa Bay 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 15. Stone (Erat), 52. Arcobello - 27. a 44. Palát, 35. Callahan, 60. Stamkos. Střely na branku: 24:27. Diváci: 12.997. Hvězdy utkání: 1. Palát, 2. Callahan (oba Tampa Bay), 3. Arcobello (Arizona).

New Jersey - Carolina 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Ruutu, 13. Henrique, 20. Greene - 54. Skinner. Střely na branku: 19:32. Diváci: 15.610. Hvězdy utkání: 1. Greene, 2. Larsson, 3. Henrique (všichni New Jersey).

San Jose - Los Angeles 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 19. Burns - 3. Clifford, 45. Gáborík. Střely na branku: 32:29. Diváci: 70.205 (hráno na venkovním stadionu). Hvězdy utkání: 1. Quick (Los Angeles), 2. Burns (San Jose), 3. Gáborík (Los Angeles).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít