V pátém finále Stanley Cupu stačil Vancouveru k výhře jediný gól

Hokejisté Vancouveru vrátili vedení ve finálové sérii play-off NHL na svou stranu. Na domácím ledě Rogers Areny porazili Boston 1:0 a v sérii jsou opět o jedno vítězství vpředu. Canucks tak dělí jediná výhra od zisku prvního Stanley Cupu v historii, stav finále je totiž 3:2 na zápasy.

Kanadský brankář Vancouveru Luongo udržel ve finále play-off NHL druhou nulu

Kanadský brankář Vancouveru Luongo udržel ve finále play-off NHL druhou nulu | Zdroj: ČTK

O jedinou branku utkání se postaral po pěti minutách poslední třetiny Maxim Lapierre, když z úhlu prostřelil přesouvajícího se bostonského golmana Thomase. Naopak druhé čisté konto ve finále udržel brankář Canucks Roberto Luongo, celkově čtvrté v letošních vyřazovacích bojích.

"Po zápasech v Bostonu byla na Roberta upřena velká pozornost. Ale tohle je týmový sport, jde o celek Vždycky jsme tam odehráli dobrou třetinu, ale potom jsme to z nějakého důvodu nezvládli. Tentokrát nás Roberto zachránil při oslabení, předvedl skvělé zákroky a my byli ve druhé části lepší. Byl to nádherný zápas, oba brankáři chytali neuvěřitelně, nikdo nic nevypustil. A najednou puk o pár centimetrů přejel přes brankovou čáru, takový je sport," hodnotil utkání vancouverský kouč Vigneault.

00:00 / 00:00

Kouč hokejistů Canucks Adam Vigneault

Hokejisté Bostonu i s českými hráči Tomášem Kaberlem a Davidem Krejčím, který jako nejproduktivnější hráč i nejlepší střelec play-off tentokrát vyšel naprázdno, se budou v úterý ráno od 2:00 středoevropského času před vlastními fanoušky snažit udržet naději a vynutit si případný sedmý zápas.

Finále Stanleyova poháru hokejové NHL - 5. zápas:

Vancouver Canucks - Boston Bruins 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 45. Lapierre (Bieksa, Torres). Rozhodčí: Walkom, O'Rourke - Racicot, Miller. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.860. Stav série: 3:2.

Vancouver: Luongo - Bieksa, Ehrhoff, Edler, Salo, Tanev, Alberts - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Raymond, Kesler, Higgins - Hansen, Lapierre, Torres - Oreskovich, Malhotra, Glass. Trenér: Alain Vigneault
Boston: Thomas - Chára, Seidenberg, McQuaid, T. Kaberle, Boychuk, A. Ference - Peverley, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Marchand - Seguin, Kelly, Ryder - S. Thornton, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít