V posledním předvánočním kole NHL Voráček navýšil vedení v tabulce produktivity

Čeští hokejisté v NHL o sobě dali opět výrazně vědět. V nočních duelech se tradičně dařilo například Jakubu Voráčkovi, ale hodně byli vidět i další Češi.

Jakub Voráček

Jakub Voráček | Zdroj: Reuters

Jakub Voráček před dnešními zápasy vedl tabulku produktivity celé soutěže. Na prvním místě se po zápasech udržel a dokonce navýšil své vedení na 4 body.

Český útočník totiž asistoval u dvou branek Philadelphie, která nakonec vyhrála v Minnesotě 5:2, a Voráčkův nejbližší pronásledovatel Tyler Seguin nebodoval. Jeho Dallas totiž doma nedal ani gól a prohrál s Torontem 0:4. Jakub Voráček má zatím po 34 zápasech 46 bodů za 14 branek a 32 asistencí.

Před vánoční pauzou se ale blýskli i další Češi, především Ondřej Palát a Martin Hanzal. Oba si připsali v nočních zápasech NHL tři gólové asistence.

Palát pomohl Tampě k výhře 4:3 nad Pitttsburghem. Domácí vedli i díky českému útočníkovi ve 23. minutě už 4:0, ale Pittsburgh ještě zápas v závěrečné třetině díky gólovým nahrávkám Malkina zdramatizoval.

Hodně vidět byli Češi v dresu Arizony. Martin Hanzal se třemi asistencemi totiž doplnil gólem a přihrávkou Martin Erat. Jejich tým si nakonec odvezl z Edmontonu výhru 5:1.

Týmem, kterému se naopak v NHL nedaří, je New Jersey s Jaromírem Jágrem. Tým dnes dokonce nestačil na poslední tým Východní konference Carolinu. Ďáblové doma prohráli 1:2 po samostatných nájezdech a Jaromír Jágr ani Marek Židlický nebodovali.

Zajímavý byl z českého pohledu ještě duel mezi Detroitem a Buffalem. Postavili se v něm totiž proti sobě brankáři Petr Mrázek a Michal Neuvirth. Šťastnější byl nakonec Mrázek, který v dresu Detroitu vychytal vítězství 6:3. Hosté z Buffala ho ale moc neprověřili, když si připsal jen 13 zákroků.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít