V posledním utkání Channel One Cupu porazili Finové Švédy

V závěrečném utkání Channel One Cupu porazili hokejisté Finska už jistého vítěze turnaje Švédsko 4:3. V tabulce Euro Hockey Tour se tak přiblížili české reprezentaci, která je na třetím místě, na rozdíl jediného bodu.

Hokejisté Finska porazili na Channel One Cupu tradičního soupeře, Švédsko | Zdroj: ČTK

Lepší vstup do zápasu přitom měli Švédové, kteří se už v 6. minutě dostali do vedení, když se v přesilové hře prosadil z prostoru mezi kruhy Zackrisson. Finsko zvládlo ještě do konce první třetiny vyrovnat, tečí střely od modré čáry se to podařilo Uusitalovi.

I začátek druhého dějství ale vyšel lépe švédskému týmu, střelou přes obránce překvapil gólmana Lassilu Andresson. Mužstvo Suomi ale za 65 vteřin znovu srovnalo krok i skóre, ke snadnému gólu do poloodkryté brány se dostal Kiiskinen.

Poprvé šli Finové v utkání do vedení v 37. minutě, v přesilovce se přesně k tyči trefil Kousa. V poslední třetině dokonala finská reprezentace obrat, necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby přidal čtvrtou branku do švédské sítě Pesonen.

Naději pro Švédy vykřesal 51 vteřin před závěrečnou sirénou Ekholm, v power-play už ale Tre Kronor na vyrovnání nedosáhli.

Channel One Cup, turnaj Euro Hockey Tour v Moskvě:

Švédsko - Finsko 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Zackrisson (Söderberg, Danielsson), 22. Andersson (Ekholm), 60. Ekholm - 19. Uusitalo (Wirtanen), 23. Kiiskinen (Kuparinen, Kousa), 37. Kousa (Kiiskinen, Heikkinen), 59. Pesonen (Frögren). Rozhodčí: Bulanov, Olenin - Sadovnikov, Zacharenkov (všichni Rus.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 3000.

Švédsko: Eriksson - Eklund, S. Kronwall, Frögren, Ekholm, Viklund, M. Karlsson - Sjögren, Lauritzen, Falk - Andersson, Persson, Bergfors - Danielsson, Söderberg, Axelsson - Zackrisson, Rosén, Johansson - Lundh. Trenér: Pär Marts.

Finsko: Lassila - Hietanen, Mäenpää, Kousa, Heikkinen, Järvinen, Jalasvaara, Jokela, Uusitalo - Enlund, Lindgren, Anttila - Kiiskinen, Kuparinen, Pesonen - Louhivaara, Kemppainen, Marjamäki - Jasu, Wirtanen, Osala. Trenér: Jukka Jalonen.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít