V předkole play off Vary rozstřílely Slavii 7:0 a Litvínov vyhrál v Plzni 4:3 v prodloužení

Hokejisté Karlových Varů deklasovali ve čtvrtém utkání předkola play off extraligy Slavii 7:0, vyrovnali stav série na 2:2 a vynutili si rozhodující pátý zápas, který v úterý rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále.

Radost Karlových varů

Radost Karlových varů | Zdroj: ČTK

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 7:0 (5:0, 1:0, 1:0)

Hokejisté Enrgie nejen že si vynutili rozhodující pátý zápas, ale ještě Slavii vyprovodili s takovým debaklem, který ani oni sami nečekali. O vítězi rozhodla prakticky hned první třetina. V 16. Minutě vedli Západočeši už pět nula a připravili tak sobě i divákům hokejovou idylku, která se nijak nepodobala dosavadním utkáním se Slávií.

00:00 / 00:00

Aleš Procházka sledoval zápas Karlovy Vary Slavia

Branky a nahrávky: 3. T. Klíma (Zucker), 7. Skladaný (Dobroň), 11. Skladaný (Melenovský), 12. T. Klíma (Prošek), 16. Skuhravý (Pech, Gřegořek), 31. Zaťovič, 48. Nosek (Pech).

HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 3:4 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)

Domácí sice poslal ve 14. minutě do vedení Vostřák, hosté ale dali ve druhé dvacetiminutovce ze šesti střel tři branky a otočili vývoj utkání. V závěru hledali plzeňští dlouho recept na vynikajícího brankáře Volkeho a našel ho čtyři minuty před koncem Straka a 120 vteřin po něm Vlasák. V prodloužení ale potrestal vyloučení Modrého hostující Vopat. Litvínov vyhrál 3:1 na zápasy zajistil si tak postup do čtvrtfinále.

Petr Kadeřábek sledoval zápas Plzeň-Litvínov

Branky a nahrávky: 14. Vostřák (Straka, Vlasák), 56. Straka (Jan Kovář, Vostřák), 58. Vlasák (Jan Kovář) - 24. Vopat, 32. Martinka (Jánský), 40. Kubát, 68. Jareš.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít