V širší nominaci trenéra Hadamczika pro ZOH nechybí Jágr ani Plekanec

Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik dnes zveřejnil jména hráčů, kteří připadají v úvahu pro olympijský turnaj v Soči. Sotva který fanoušek se teď ale zkusí učit nazpaměť seznam nominovaných borců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr vystoupil 5. září v Kladně na tiskové konferenci hokejového klubu Rytíři Kladno. | Zdroj: ČTK

Hokejistů, které si trenér Hadamczik podle platných regulí už teď musel oficiálně vytipovat, je totiž pořádný zástup - přesně 67. Z toho 7 brankářů, 22 obránců a 38 útočníků. Nijak nepřekvapuje, že početní převahu mají hráči ze zámořské NHL.

Mezi těmi nechybí ani Jaromír Jágr, který na olympijských hrách startoval už čtyřikrát, do širší nominace se vešel také trojnásobný účastník zimních her - obránce Tomáš Kaberle. Na definitivní nominaci čítající 3 brankáře a 22 hráčů si však musíme počkat až do 13. ledna a to je z pohledu samotných hokejistů daleká budoucnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Hadamczik zveřejnil širší nominaci pro ZOH v Soči

„Pořád je to ještě hodně daleko a vede k tomu dlouhá cesta dostat se do toho týmu. Záleží na tom, jaká bude forma jednotlivých hráčů, protože tam nikdo nepojede za zásluhy, pojedou tam hráči, kteří budou mít největší formu, takže uvidíme,“ říká například útočník Montrealu Tomáš Plekanec.

On i další hráči, kteří připadají v úvahu pro start na olympijském turnaji, se shodují v jednom. Rozhodovat by neměla jména, ale pouze aktuální forma. „Já mám zkušenost, že když se tomu hráči nedaří, tak není platný. Měl jsem pár let zpátky sezonu, kdy jsem nebyl platný vůbec nikomu, takže vím, jaké je nemít formu a nehrát podle představ.

Trenér Alois Hadamczik zveřejní širší nominaci pro olympijské hry v Soči

Číst článek

Podobný názor na věc má před startem olympijské sezony útočník Phoenixu Radim Vrbata. „Teď se spíš soustředím na to, abych byl co nejlépe připravený na kemp ve Phoenixu a abych dobře začal. Co bude potom v únoru, to se uvidí. Ta nominace bude vypadat podle toho, jak ti hráči budou hrát a je to na trenérech.“

Jisté je v dané chvíli pouze jedno. Do konečné nominace pro hokejový turnaj v Soči budou v lednu vybíráni pouze ti hráči, kteří figurují na dnes zveřejněném seznamu.

Aleš Procházka, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme