V utkání obratů porazili hokejisté Vítkovic Liberec 6:5 po samostatných nájezdech

Vyrovnávací gól Jana Štencela deset vteřin před koncem základní hrací doby a trefa Ondřeje Romana v samostatných nájezdech, to byly hlavní faktory zisku dvou bodů pro vítkovické hokejisty. Ti v předehrávce 11. kola Tipsport extraligy porazili v zajímavém klání liberecké Bílé Tygry 6:5.

Petr Vampola (vlevo) a Lukáš Kovář během předehrávky 11. kola hokejové Tipsport extraligy mezi týmy Vítkovic a Liberce | Zdroj: ČTK

Herně vstoupili do utkání lépe Vítkovičtí, gólově se ale jako první prosadil Liberec, který přestál úvodní tlak domácího týmu. Lotyšský útočník Koba Jass v 10. minutě přetavil teprve druhou hostující střelu ve vedoucí gól svého mužstva.

Nejen vyrovnání se Vítkovice dočkali v úvodu druhé dvacetiminutovky, do které vstoupili ve velkém stylu. Obrat načal ve 21. minutě v přesilové hře Burger, kterého o další půlminutu později napodobil v další početní výhodě Svačina. Hned vzápětí přidal třetí domácí gól Jan Káňa, čímž donutil Severočechy ke střídání gólmanů. Melicherčíka tak nahradil Marek Schwarz.

Se změnou na postu gólmana přišlo také herní zlepšení v hráčských řadách, z čehož ještě do zaznění druhé sirény vyústilo Urbanovo snížení a následné Bulíkovo vyrovnání na 3:3.

Skvělá koncovka Vítkovic

Napínavý zápas pokračoval závěrečnou třetinou, v níž byli diváci svědky dokonání druhého obratu v utkání. Ve 44. minutě se totiž prosadil obránce Jakub Čutta, dokonce na 5:3 poté po propadnutí vítkovické defenzivy a přečíslení dvou na jednoho zvýšil Tomáš Urban.

Svěřenci trenéra Hynka mířili za tříbodovým vítězstvím, pět minut před koncem ale vykřesal naději pro domácí skórující Káňa. A koncovka základní hrací doby dál vycházela lépe ostravskému celku. Dvojnásobnou přesilovou hru ještě využít nedokázal, deset vteřin před koncem ale při hře bez brankáře poslal zápas do prodloužení Jan Štencel.

V pětiminutovém nastavení gól nepadl, za stavu 5:5 proto musely rozhodnout samostatné nájezdy. Úspěšnější v nich byli Vítkovičtí, kteří díky rozhodující trefě Ondřeje Romana z poslední série získali bod navíc a posunuli se na osmé místo extraligové tabulky.

11. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 6:5 po sam. nájezdech (0:1, 3:2, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Burger, 22. Svačina (Roman, Sloboda), 22. J. Káňa (Szturc), 55. J. Káňa (Štencel), 60. Štencel (Roman, J. Káňa), rozhodující nájezd Roman - 10. Jass, 32. T. Urban (Voráček), 38. Bulík (Hunkes), 44. Čutta (Bartek, Vampola), 52. T. Urban (Nedvěd, Čakajík). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:6, navíc Čutta (Liberec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3682.

Vítkovice: Málek - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, L. Kovář, Stehlík, Pastor - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Valčák, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Liberec: Melicherčík (22. Schwarz) - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Jánošík - Zacha, Nedvěd, Valský - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, T. Urban, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít