V úvodním duelu hokejové extraligy vyhrála Kometa v Chomutově 4:2

Zápas nováčka z Chomutova a loňského finalisty z Brna rozhodl svými brankami Jakub Svoboda. Ten nejprve zvyšoval na 2:1 a poté vstřelil v závěrečné třetině i vítězný gól hostů. Vítězství 4:2 pak potvrdil v 55. minutě Roman Erat.

Marek Sikora z Chomutova (vlevo) bojuje o puk s Radkem Dlouhým Brna (vpravo)

Marek Sikora z Chomutova (vlevo) bojuje o puk s Radkem Dlouhým Brna (vpravo) | Zdroj: ČTK

Chomutovští Piráti a brněnská Kometa se střetávali do roku 2009 v první lize a oba týmy se tak i přes obměněné kádry velmi dobře znají.

Do utkání vstoupili velmi dobře hosté, kteří se tlačili před branku Chomutova. Z prvního gólu letošního ročníku extraligy radovali domácí Piráti. Branku vstřelil v 18. minutě Patrik Luňák a 1:0 skončila i první třetina.

Hosté ale v tlaku neustávali ani ve druhé třetině a v 25. minutě se prosadil Jakub Koreis, který dostal nadvakrát puk za záda brankáře Řehoře. Ve 39. minutě otočil skóre zápasu Jakub Svobody z Komety, ale hned po osmnácti vteřinách se prosadil k radosti domácího publika Karel Hromas. Po dvou třetinách se tedy do šaten šlo za stavu 2:2.

Ve 46. minutě už se domácí radovali z gólu na 3:2, ale rozhodčí branku neuznal pro hru vysokou holí. Na druhé straně se už v souladu s pravidly prosadil brněnský Jakub Svoboda. V 55. minutě se trefil ještě Roman Erat a pojistil tak vítězství 4:2 a tři body pro brněnskou Kometu.

1. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Lušňák (Zálešák, D. Hruška), 40. Hromas (Lušňák, Rýgl) - 25. Koreis (M. Hořava, H. Zohorna), 39. Jakub Svoboda (J. Hruška, T. Svoboda), 52. Jakub Svoboda (J. Hruška, T. Svoboda), 55. Erat (Žižka, Kováčik)
Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 6:6