V zámořské NHL byli čeští hokejisté znovu vidět

Ve čtvrtečních zápasech zámořské NHL se znovu prosadili čeští hokejisté. Milan Hejduk přispěl gólem a asistencí k výhře Colorada nad Ottawou, v týmu poražených se jako jediný dokázal do střelecké listiny zapsat Milan Michálek. Premiérový gól zaznamenal Patrik Eliáš.

Čeští hokejisté byli v zápasech NHL znovu vidět. Ilustrační foto

Čeští hokejisté byli v zápasech NHL znovu vidět. Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Hejdukovo Colorado zvítězilo na ledě Ottawy vysoko 7:1, přestože domácí brankou Michálka už od páté minuty vedli. Ještě v první třetině ale Avalanche skóre otočili a v dalším průběhu utkání přidali ještě pět branek.

Premiérový gól v letošním ročníku NHL zaznamenal útočník Patrik Eliáš, který přispěl k vítězství New Jersey nad Los Angeles 2:1 po samostatných nájezdech. Ďáblové získali bod navíc zásluhou Ilji Kovalčuka a Zacha Pariseho.

Vítězství slavil včera i gólman Tomáš Vokoun s Washingtonem, na výhře 3:2 v prodloužení nad Pittsburghem se podílel devětatřiceti úspěšnými zákroky.

Do statistik se zapsal také Jiří Hudler, který se asistencí podílel na výhře Detroitu nad Vancouverem 2:0.

Winnipeg Ondřeje Pavelce naopak na první výhru stále čeká, na ledě Chicaga prohráli Jets 3:4.

Statistika NHL:

New Jersey - Los Angeles 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. Eliáš (Sýkora), rozh. nájezd Kovalčuk - 2. Gagné. Střely na branku: 37:27. Diváci: 12.256.

NY Islanders - Tampa Bay 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)
Branky: 1. a 16. Tavares, 10. Moulson, 19. Parenteau, 27. Grabner - 8. Stamkos. Střely na branku: 34:35. Diváci: 9.759.

Pittsburgh - Washington 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 3. a 57. Neal - 22. Knuble, 41. Ovečkin, 63. Wideman. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 41 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,1 procenta. Střely na branku: 41:19. Diváci: 18.512.

Montreal - Calgary 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Branky: 2. A. Kosticyn - 8. a 34. Bourque, 12. Hagman, 15. Moss. Střely na branku: 36:21. Diváci: 21.273.

Dallas - St. Louis 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 19. Eriksson, 28. Burish, 35. Morrow - 35. D'Agostini, 44. Stewart. Střely na branku: 24:38. Diváci: 7.949.

Detroit - Vancouver 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 29. Abdelkader, 31. Filppula (Hudler). Střely na branku: 37:25. Diváci: 20.066.

Nashville - Phoenix 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Branky: 35. Suter, 50. Wilson - 13. Schlemko, 15. Whitney, 19. Korpikoski, 32. Boedker (Hanzal), 59. Doan (Klesla). Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.113.

Minnesota - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. Cullen, rozh. nájezd Setoguchi - 12. R. Smyth. Střely na branku: 35:22. Diváci: 15.878.

Chicago - Winnipeg 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Branky: 10. Brunette, 17. P. Kane, 21. Marián Hossa, 27. Bolland - 5. a 8. Slater, 35. Wellwood. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 32 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 32:30. Diváci: 21.175.

Ottawa - Colorado 1:7 (1:2, 0:1, 0:4)
Branky: 5. M. Michálek - 38. a 58. Lindström, 8. Hejduk, 9. Landeskog, 42. Duchene, 45. Winnik, 54. Jones (Hejduk). Střely na branku: 16:39. Diváci: 19.239.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít