Václav Hořejší: Ukázalo se, že kontrolní mechanismy fungují

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje na svém mimořádném zasedání ve Velké Bíteši vynesla verdikt v kauze týkající se extraligové Mladé Boleslavi. Ta porušila ustanovení licenční smlouvy a hrozilo jí dokonce vyloučení z nejvyšší soutěže. Nakonec Středočechy APK potrestala finanční pokutou ve výši tři milióny korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

Mladoboleslavští musí třímiliónovou pokutu uhradit do 30. dubna příštího roku. "Tuto pokutu navrhlo představenstvo a valná hromada ji v této částce odsouhlasila," vysvětlil prezident Asociace profesionálních klubů ledního hokeje Ctibor Jech. Mimořádná valná hromada tedy rozhodla o tom, že mladoboleslavští mohou letošní ročník extraligy dohrát. Pokračuje ředitel soutěže Stanislav Šulc.

"Mimořádná valná hromada v podstatě další závěr udělat nemohla, protože licenční řád připouští jenom možnost hlasování o vyloučení. Pro tuto variantu se valná hromada APK dá se říct jednohlasně nerozhodla. Ne ani tak proto, že by považovala to, k čemu došlo za malý problém a za malý prohřešek, to vůbec ne. Ale zejména s ohledem na to, jak by to výrazně poškodilo extraligu jako takovou."

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Hořejší: Ukázalo se, že kontrolní mechanismy fungují

Už před mimořádným zasedáním se jako reálný jevil právě finanční trest. Zřejmě proto, že boleslavští sami přiznali pochybení a závazky uhradili. "Jsou nějaká pravidla a ty se mají dodržovat. Když se k vám nahlásí auditor na nějaký termín, že potřebuje zkontrolovat určité listiny, tak mu je na ten termín máme připravit," přiznává prezident boleslavského klubu Jan Plachý a pokračuje: "Bohužel se stalo, že některé doklady tady nebyly, protože někteří lidi nebyli zrovna tady na pracovišti, což je samozřejmě náš nepořádek. Interně jsme si to vyřešili, všechny doklady jsme svazovému auditorovi doložili. Pan auditor vypracoval dodatečnou zprávu."

Problémy týkající se funkcionářského pochybení stály za příchodem nového generálního ředitele. Václav Hořejší dlouhá léta působil jako litvínovský manažer. I on má proto jasno v tom, kde se stala chyba. "Extraliga si vybudovala kontrolní mechanismy. Vybudovala si je proto, aby byla zdravá. Bohužel, právě se ukázalo, že ty mechanismy fungují, a když tady v Boleslavi došlo momentálně k selhání lidského faktoru, ten mechanismus se ukázal, že je správný."

Nemůže ale na straně druhé utrpět prestiž nejvyšší domácí soutěže? "Myslím si, že extraliga je na dobré cestě. Pravidla jsou přísná. Když se v nějakém klubu stane chyba, tak je odhalena a ukázalo se, že to tak funguje. Kauza extralize asi nepřidala, ale mělo by se na to koukat z té stránky, že máme přísná pravidla a proto se na to přišlo. Jenom proto, že ty pravidla fungují."

A zmíněná třímiliónová pokuta? Jak vysoká pro klub je? "Ta částka je dosti hraniční. Kdyby byla ještě vyšší, tak by bylo daleko obtížnější se s tím srovnat. Doufám, že zdroje najdeme tak, abychom to už se ctí a definitivně smetli ze stolu," doplnil Václav Hořejší.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme